На Тернопільщині презентували книгу про загиблого кіборга

На Тернопільщині презентували книгу про загиблого кіборга

На Тернопільщині презентували книгу про загиблого кіборга
Фото: Великоберезовицька селищна рада

У бібліотеці в смт. Велика Березовиця презентували книгу про кіборга Івана Вітишина "Мій син – кіборг". Про це повідомили на сторінці громади.

У книзі йдеться про кіборгів у Донецькому аеропорті. Книгу написала його мати.

"Я не знала і не уявляла того пекла, яке було у той час в аеропорту. Вже пізніше зі свідчень і джерел дізналась, що там творилося. Ще раз переконалася у мужності та відважності сина, адже він пішов туди добровільно. Заспокоював мене, що все добре, але у розмовах своїй сестрі розповідав, що дороги звідти немає… Дзвінки були до 17 січня, а потім зв’язок обірвався. Ми з нетерпінням чекали на звістку і отримали її – з його телефону подзвонив ДНРівець, але я всерівно не вірила його словам. Серцем відчувала, що сина уже немає серед живих, але розумом відмовлялася вірити", – розповіла Марія Вітишин.

На Тернопільщині презентували книгу про загиблого кіборга
Презентація книги. Фото: Великоберезовицька селищна рада

Загинув Іван Вітишин будучи при свідомості від больового шоку внаслідок отриманих травм.

"Я, як мама, в кожнім своїм слові схиляю низько голову з поваги до наших синів. Стаю на коліна перед їхньою мужністю і святістю. Перед тими, що вистояли – не вистояв бетон… Люди-кіборги! Вони справжні Герої, святі мученики ХХІ століття! Нехай пам’ять про них не згасне ніколи!. Так тягнулося 8 років. Проте, рік тому, мене дуже сильно образили і сказали болючі речі. Ця ситуація внутрішньо спонукала і дала сили, щоб сісти і за тиждень написати спогади. День і ніч, приймаючи заспокійливі ліки та плачучи. Після цього шлях книги був пов’язаний з видавництвом. Дуже дякую за допомогу моїм помічникам, які старанно допомагали працювати над книгою. Продумане усе: кожна фотографія, кожна сторінка, кожне слово. Я не була в аеропорту, але хотіла, щоб усі точно знали, що і як там відбувалося, які були умови перебування у наших воїнів. Тому крім короткої біографії мого сина, наших переписок, розмов є цитати і спогади хлопців, які там були. Я старалася передати кожен епізод, який стосувався мого сина. Жоден з них не нарікав на страшний голод, що йому було холодно і важко", – зазначила Марія Вітишин.

На Тернопільщині презентували книгу про загиблого кіборга
Презентація. Фото: Великоберезовицька селищна рада

Нагадаємо, народився Іван Васильович Вітишин 14 вересня 1976 року в селі Велика Лука, Тернопільського району. Зростав у Великій Березовиці. Навчався у Тернопільській загальноосвітній школі № 8. Закінчив Тернопільське вище професійне училище № 4 імені Михайла Паращука, за фахом столяр-тесля. Опісля служив у спецназі в Криму. У серпні 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України.

Під час оборони міжнародного аеропорту "Донецьк" Іван Вітишин опинився під завалами, внаслідок підриву російськими терористичними угрупуваннями другого поверху будівлі нового терміналу. Помер від отриманих травм і поранень 20 січня (в ніч на 21). Відходячи у кращий світ, тримав у руках іконку та фотографію дітей.

Рідні впізнали Івана на фото загиблих у терміналі українських героїв, які оприлюднили російські бойовики 22 січня. Похоронили Івана Вітишина на кладовищі в рідній Великій Луці. 5 липня 2015 року у Великій Березовиці на стіні будинку в якому жив Іван Вітишин відкрили меморіальну дошку Герою. Ще одну пам'ятну дошку встановили на фасаді Тернопільської ЗОШ № 8 14 вересня 2015 року.

Нагороди Івана Вітишина:

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "За особисту мужність" і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

Указом № 12 від 15 січня 2016 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно). Почесний громадянин Тернопільської області (26 серпня 2022, посмертно). Нагороджений нагрудним знаком "За оборону Донецького аеропорту" (посмертно). Нагороджений відзнакою голови Тернопільської обласної державної адміністрації "За службу Україні" (посмертно, 2016).

Що відомо

На початок