Чернівецька область отримала 250 тисяч таблеток йодиду калію: за яких умов та кому видаватимуть

Чернівецька область отримала 250 тисяч таблеток йодиду калію: за яких умов та кому видаватимуть

Чернівецька область отримала 250 тисяч таблеток йодиду калію: за яких умов та кому видаватимуть
Світлина ілюстративна. Фото: Unsplash

Медичні заклади Чернівецької області отримали 250 таблеток йодиду калію. За потреби їх можна буде отримати безплатно у пунктах видачі при лікарнях та поліклініках.

Про це в коментарі Суспільному сказала виконувачка обов'язків директора обласного департаменту охорони здоров'я Марія Поліщук.

За її словами, йодид калію потрібно приймати у разі настання радіаційної загрози. За потреби таблетки препарату видаватимуть одноразово за розпорядженням військової адміністрації або ДСНС. Водночас вживати йодид калію для профілактики шкідливо.

Таблетки розподілили у поліклініки, лікарні та центри первинної медичної допомоги. Препарат надали у Міністерстві охорони здоров'я, зокрема це 180 тисяч таблеток по 0,125 грама та 70 тисяч по 0,065 грама. Також 10 тисяч таблеток надали благодійники.

Отримана кількість таблеток не покриває все населення області, каже Поліщук. Проте таблетки йодиду калію доступні в аптеках.

"Ті таблетки, які є, в першу чергу повинні бути для тих, хто не має фінансової спроможності купити препарат сам. Зокрема це діти та студенти", – каже Поліщук.

За її словами, у разі необхідності йодид калію потрібно буде прийняти людям до 40 років. Для них користь перевищує побічні дії.

За інформацією МОЗ, дози йодиду калію залежать від віку людини:

  • діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг,
  • діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг,
  • діти від 3 до 12 років – 62,5 мг,
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми – 125 мг.

Читайте також

Йодид калію та радіація: коли й як правильно приймати препарат

Як рятуватися від "брудної бомби", ядерної зброї чи аварії на АЕС. Інструкція

Що відомо

  • 21 вересня 2022 року під час свого звернення, президент РФ Володимир Путін заявив, що країни Заходу влаштували "ядерний шантаж" Росії, відтак при загрозі територіальній цілісності вона готова "використати всі наявні в себе засоби". Це не перша погроза ядерною зброєю. На четвертий день повномасштабного вторгнення РФ в Україну, у лютому 2022-го, Путін, чиї війська уже зазнали в Україні великих втрат, доручив перевести сили стримування у російській армії в особливий бойовий режим. Один з аспектів цих сил — застосування ядерної зброї.
  • Коли відбувається викид радіації, у повітря потрапляє радіоактивний йод, який має згубний вплив на щитоподібну залозу, розповів заввідділення ендокринної хірургії Київського міського ендокринологічного центру Сергій Цимбалюк. Саме йодид калію (а не будь-які препарати, що містять йод) блокує щитоподібну залозу і перешкоджає накопиченню радіоактивного йоду в організмі.
  • Препарат не можна використовувати "для профілактики". Його приймають одноразово виключно після оповіщення від офіційних органів влади.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок