Глави МЗС США, Франції та Великої Британії відкинули твердження РФ про "брудну бомбу"

Глави МЗС США, Франції та Великої Британії відкинули твердження РФ про "брудну бомбу"

Глави МЗС США, Франції та Великої Британії відкинули твердження РФ про "брудну бомбу"
Білий дім. Фото: Associated Press

Міністри закордонних справ Франції, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів Америки зробили спільну заяву, в якій відкинули твердження Росії про те, що Україна готується використати "брудну бомбу" на власній території.

Звернення оприлюднили в МЗС США.

"Міністри оборони кожної з наших країн розмовляли з російським міністром оборони Сергієм Шойгу на його прохання. Наші країни чітко дали зрозуміти, що ми всі відкидаємо відверто брехливі твердження Росії про те, що Україна готується використати "брудну бомбу" на власній території. Світ побачить наскрізь будь-яку спробу використати це твердження як привід для ескалації. Ми також відкидаємо будь-які приводи для ескалації з боку Росії", — йдеться у повідомленні.

Міністри закордонних справ також обговорили спільну рішучість продовжувати підтримувати Україну та український народ безпековою, економічною та гуманітарною допомогою.

Що відомо

  • Міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу 23 жовтня провів телефонні перемовини з главами оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів. У розмовах з міністрами Шойгу звинуватив Україну у підготовці провокацій з використанням "брудної бомби".
  • Зеленський заявив, що Шойгу влаштував "телефонну карусель", а голова МЗС Кулеба додав, що заяви Шойгу "є брехнею настільки ж абсурдною, настільки й небезпечною".

Читайте також

У Міноборони Британії та Пентагоні відреагували на заяви Шойгу щодо України

Висловив стурбованість щодо "брудної бомби": Шойгу поговорив з міністрами оборони Британії, Франції, Туреччини та США

РФ має знати, що ядерний удар по "центру прийняття рішень" матиме пропорційну відповідь — Зеленський

Після розмови із Шойгу міністр збройних сил Франції поспілкується Резніковим

На початок