У Міноборони Британії та Пентагоні відреагували на заяви Шойгу щодо України

У Міноборони Британії та Пентагоні відреагували на заяви Шойгу щодо України

У Міноборони Британії та Пентагоні відреагували на заяви Шойгу щодо України
Глава Пентагону Ллойд Остін провів перемовини щодо України з міністром оборони Британії Беном Воллесом. Фото: Twitter / Secretary of Defense Lloyd J. Austin III

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес спростував заяви очільника російського Міноборони Сергія Шойгу щодо України і нібито плановані нею дії "з метою ескалації конфлікту". Глава Пентагону Ллойд Остін у розмові з Шойгу відкинув "будь-який привід для російської ескалації".

За інформацією Міноборони Британії, Воллес провів розмову з Шойгу на прохання російського відомства.

"Міністр Шойгу стверджував, що Україна планує дії за сприяння західних країн, включаючи Велику Британію, для ескалації конфлікту в Україні. Міністр оборони (Воллес,— ред.) спростував ці заяви та попередив, що такі звинувачення не повинні використовуватися як привід для більшої ескалації", — повідомили у Міноборони Британії.

Воллес також підтвердив, що Велика Британія та міжнародна спільнота підтримують Україну і прагнуть деескалації.

"Україна та Росія мають шукати шляхи закінчення війни, а Велика Британія готова допомогти їм у цьому", — ідеться у заяві.

У Пентагоні також підтвердило телефонну розмову Ллойда Остіна з главою російського Міноборони, яка відбулася за ініціативою російської сторони.

"Міністр Остін відкинув будь-який привід для російської ескалації та підтвердив важливість продовження спілкування на тлі незаконної та невиправданої війни Росії проти України",  — зазначили у Пентагоні.

Після розмови з Шойгу, Ллойд Остін зателефонував британському колезі, щоб підтвердити американсько-британські відносини в галузі оборони та важливість трансатлантичного співробітництва, повідомили у Міноборони США.

"Їхня сьогоднішня розмова стала продовженням їхньої дискусії в Пентагоні минулого тижня, яка охоплювала широке коло спільних пріоритетів у галузі оборони та безпеки, включаючи Україну", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу 23 жовтня провів телефонні перемовини з главами оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів. У розмовах з міністрами Шойгу звинуватив Україну у підготовці провокацій з використанням "брудної бомби".
  • Зеленський заявив, що Шойгу влаштував "телефонну карусель", а голова МЗС Кулеба додав, що заяви Шойгу "є брехнею настільки ж абсурдною, настільки й небезпечною".

Читайте також

РФ має знати, що ядерний удар по "центру прийняття рішень" матиме пропорційну відповідь — Зеленський

Росія готує провокації з "брудною бомбою", іранські інструктори навчають росіян у Білорусі. 243 день війни. Онлайн

Після розмови із Шойгу міністр збройних сил Франції поспілкується Резніковим

На початок