Заявами про "брудну бомбу" Шойгу намагається загальмувати допомогу Заходу Україні — ISW

Заявами про "брудну бомбу" Шойгу намагається загальмувати допомогу Заходу Україні — ISW

Заявами про "брудну бомбу" Шойгу намагається загальмувати допомогу Заходу Україні — ISW
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу (Фото: прес-служба МЗС Росії / Getty Images)

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу словами про "брудну бомбу" намагався залякати Захід і загальмувати військову допомогу Україні. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

В ISW нагадали, що 23 жовтня Шойгу зателефонував своїм колегам із Франції, Туреччини, Великої Британії, і США, стверджуючи, що Україна готується здійснити атаку під фальшивим прапором, використовуючи брудну бомбу (звичайну вибухівку, просочену радіоактивним матеріалом, який не є ядерною зброєю), щоб звинуватити Росію у використанні зброї масового знищення. А російські державні ЗМІ розширили це "неправдиве та смішне твердження".

За словами аналітиків, звіти Міноборони Росії про виклики містять розбіжності:

  • вони стверджують, що під час розмови зі своїм французьким колегою Шойгу обговорив заявлену "стійку тенденцію до подальшої, неконтрольованої ескалації" в Україні;
  • обговорював "ситуацію в Україні" та робив неправдиві заяви про те, що Україна готується використати брудну бомбу у своїх розмовах з Великою Британією, Францією та Туреччиною;
  • просто обговорив ситуацію в Україні без згадки про брудну бомбу в розмові з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

В ISW зазначили, що востаннє Шойгу розмовляв із держсекретарем Остіном 21 жовтня. Представники Сполучених Штатів, Великої Британії та України категорично спростували та засудили неправдиві звинувачення Шойгу, а міністр США Остін зателефонував своєму британському колезі Бену Воллесу після розмови з Шойгу. 

На думку аналітиків, Кремль навряд чи готує неминучий бомбовий удар під фальшивим прапором. 

"Твердження Шойгу сприяють давній інформаційній кампанії Росії. Кремль неодноразово заявляв, що західні держави допоможуть Україні провести атаку зі зброєю масового знищення під фальшивим прапором з перших етапів вторгнення в Україну в лютому", — йдеться у звіті інституту.

В ISW нагадали, що у своїй промові перед вторгненням 24 лютого Путін заявив, що Україна готується до ядерного нападу на Росію, а російські державні ЗМІ неодноразово стверджували, що західні держави підтримують розробку Україною ядерної зброї та планують атаки під фальшивим прапором.

Міноборони РФ у квітні заявило, що має інформацію про те, що США "готують провокації для звинувачення російських збройних сил у застосуванні хімічної, біологічної або тактичної ядерної зброї".

"Фальшиві заяви Шойгу та їхнє розповсюдження російськими пропагандистами мають на меті залякати західні держави, щоб вони припинили або обмежили підтримку України, оскільки Росія стикається з продовженням військових невдач і ймовірною втратою західного Херсона до кінця року", — зазначили в ISW.

Що відомо

  • Міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу 23 жовтня провів телефонні перемовини з главами оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів. У розмовах з міністрами Шойгу звинуватив Україну у підготовці провокацій з використанням "брудної бомби".
  • Зеленський заявив, що Шойгу влаштував "телефонну карусель", а голова МЗС Кулеба додав, що заяви Шойгу "є брехнею настільки ж абсурдною, настільки й небезпечною".

Читайте також

РФ має знати, що ядерний удар по "центру прийняття рішень" матиме пропорційну відповідь — Зеленський

Росія готує провокації з "брудною бомбою", іранські інструктори навчають росіян у Білорусі. 243 день війни. Онлайн

На початок