Критична інфраструктура України не повинна піддаватися військовим нападам — постпред Китаю

Критична інфраструктура України не повинна піддаватися військовим нападам — постпред Китаю

Критична інфраструктура України не повинна піддаватися військовим нападам — постпред Китаю
Удар по об'єкту критичної інфраструктури. Фото: Львівська обласна прокуратура

Представник Китаю при ООН Ген Шуан заявив, що критична інфраструктура України та цивільне населення не повинні потерпати від військових нападів.

Про це Шуан заявив під час засідання Ради безпеки 21 жовтня.

"Ми бачимо продовження інтенсифікації конфлікту в Україні, постійне погіршення гуманітарної ситуації і все більш слабкі перспективи миру, що викликає нашу занепокоєність, криза триває 8 місяців", — заявив Ген Шуган.

Він також заявив про три "важливі імперативні завдання":

Перше — міжнародне гуманітарне право, кодекс поведінки, якої повинні дотримуватися сторони залучені до конфлікту. Цивільне населення, об'єкти повинні бути повною мірою захищені, критична інфраструктура повинна діяти в умовах безпеки і не повинна піддаватися військовим нападам. Друге — необхідно нарощувати обсяги гуманітарної допомоги.

"Майже 8 місяців інтенсивного конфлікту призвели до гострої нестачі основних поставок у багатьох регіонах та основних послуг енерго- та водопостачання, медико-санітарних послуг. Наближається зима та населення, насамперед жінки та діти повинні покладатися на гуманітарну допомогу", — заявив постпред Китаю.

Він також наголосив на недопущенні "розширення конфлікту": "Він вже викликає зростання цін на сировину, підриває глобальні промислові сільськогосподарські ланцюжки. Міжнародне товариство має бути єдиним, працювати разом для забезпечення безперебійної роботи міжнародних ринків продовольства енергії, збереження міжнародного співробітництва".

Читайте також

Китайські дипломати закликали громадян КНР виїхати з України — ЗМІ

У МЗС Китаю "не знають", що РФ атакувала дронами Київ 17 жовтня

МЗС висловило подив щодо "необізнаності" Китаю про російські атаки на Україну

На початок