Президент Росії "ввів" воєнний стан на окупованій Херсонщині: що це означатиме для жителів

Президент Росії "ввів" воєнний стан на окупованій Херсонщині: що це означатиме для жителів

Президент Росії "ввів" воєнний стан на окупованій Херсонщині: що це означатиме для жителів
Російські військові. Фото: АР

Путін оголосив про введення воєнного стану на окупованих територіях України, в тому числі – Херсонщини. Його указ набуває чинності опівночі. Обмеження свободи, викрадення особистого майна та оголошення мобілізації, які передбачені цим "указом", вже стали реаліями окупованих територій. Що означатиме "воєнний стан" для жителів області? Кореспонденти Суспільного зібрали коментарі і реакції.

Саме рішення російської влади про перехід окупованих територій України до складу РФ є юридично нікчемним, як і наступні укази, прокоментував Суспільному херсонський юрист Костянтин Капошилін.

"Будь-які рішення влади РФ, які надалі будуть стосуватися окупованих територій так само є нікчемними і не мають під собою жодних юридичних наслідків, як для населення окупованих територій, так і в принципі", сказав юрист.

Воєнний стан у Херсонській області триває від початку вторгнення Росії в Україну, у коментарі Суспільному прокоментував так званий "указ" перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

"Воєнний стан триває, і в тому числі в Херсонській області буде закінчений після того, як ми деокупуємо всі наші землі і Україна здобуде перемогу над Росією у цій війні", - сказав Соболевський.

Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань впевнений, що ця заява – агонія Путіна, яка абсолютно нічого не вирішує. На його думку, жителям окупованих територій це може загрожувати примусовою мобілізацією.

"Його заява ніяк не може впливати на міжнародне суспільство, а виключно на внутрішню аудиторію, на яку він намагається працювати. Для жителів це не несе загроз. Єдине, що після оголошення воєнного стану, може початися примусова мобілізація", - прокоментував Сергій Хлань.

Читайте також: Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. В ОПУ прокоментували

Молодий чоловік Ігор, який живе на окупованій території, говорить, що нічого нового у цьому "указі" не побачив. Його хвилює мобілізація, яку можуть оголосити росіяни.

"Єдине, що хвилює, так це їх славнозвісна "могилізація" власного чоловічого населення. І ми хвилюємось, щоб вони облави не робили на всіх чоловіків тимчасово окупованої області, навіть, якщо ти не отримав паспорта РФ і не давав ніяких даних про себе", - сказав чоловік.

Від початку окупації жителі Херсонщини обмежені у всіх громадянських правах – свободі пересування, проведення мітингів. Військові РФ можуть забрати все, що їм подобається. Тож, все, що було до цього путінського указу, тепер "легалізовано".

"Воєнний стан напружує, звісно. Що відомо з новин – це обмеження пересування, більш посилений контроль, конфіскація техніки, залучення людей до якихось соціальних робіт, відновлення після обстрілів. Щодо вилучення техніки, то й і так вже все позабирали. Щодо безпеки, то тут складніше. З першого дня окупації і так з цим недобре, на будь-якому блокпості можуть зупинити, якщо щось не сподобалось, можуть забрати до підвалу. Пересуватись можна, але свободи нема", - сказав житель Херсона Олексій.

Військовий експерт Михайло Жирохов пов’язує введення воєнного стану російською владою з тим, що ситуація на фронті для них погана. Їм потрібна мобілізація ресурсу, і зараз військові РФ зможуть брати все, щоб організувати оборону.

"Ті, хто не виїхав, перебуватимуть під повним контролем, під владою незаконних цих формувань. Саме на це розрахована ця ситуація. Бойові дії будуть без урахування, що там є люди. Військові будуть робити усе. І це може призвести до загибелі цивільних в більших масштабах, ніж є зараз. Для людей це дуже-дуже погано", - сказав військовий експерт.

Що відомо

  • Так званий "голова Херсонської ВЦА", колаборант Володимир Сальдо 18 жовтня заявив про переселення жителів тимчасово окупованої території Херсонщини на лівий берег Дніпра. Звернення опублікували пропагандистські ЗМІ.
  • Командувач військами РФ в Україні Суровікін заявив про нібито підготовку українськими військами "ракетного удару по греблі Каховської ГЕС". За його словами, ситуація на Херсонському напрямку «непроста», можливе ухвалення "непростих рішень".
  • Окупаційна вдала Херсонщини розсилає жителям обласного центру повідомлення з закликом терміново евакуюватись на лівий берег Дніпра та заявила, що розробила інструкцію "евакуації".
  • Голова Херсонської обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич закликав жителів міста ігнорувати все, що каже або вимагає окупаційна влада.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок