Поліція відкрила кримінальне провадження за демонтаж погруддя Пушкіна у Києві

Поліція відкрила кримінальне провадження за демонтаж погруддя Пушкіна у Києві

Ексклюзивно
Поліція відкрила кримінальне провадження за демонтаж погруддя Пушкіна у Києві
Демонтоване погруддя Пушкіна біля будівлі Національного транспортного університету. 11.10.2022. Фото: Олег Слабоспицький / Facebook

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про хуліганство через демонтаж погруддя російського поета Олександра Пушкіна. Це погруддя активісти знесли 11 жовтня біля будівлі Національного транспортного університету у Києві.

Про відкриття провадження Суспільному повідомив громадський активіст і аналітик Андрій Савчук, якого викликали в поліцію на допит у цій справі.

За його словами, оперуповноважені Печерського управління поліції Києва навідались до нього додому 14 жовтня. А 17 жовтня Андрій разом з адвокатом були на допиті у райвідділку. Там повідомили, що заяву до поліції написав ректор Національного транспортного університету, сказав активіст.

"Слідчий просив надання якихось коментарів щодо демонтажу Пушкіна. Запитував, хто там був, і інші речі, які нібито я знаю. Я, власне, повідомив слідчому, що я жодних коментарів згідно статті 63 Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається закономКонституції України надавати не буду. Тим більше, слідчий поки не повідомив взагалі ніяких більше деталей окрім того, що відкрите провадження за 296 статтею, тобто "хуліганство". І так само повідомив, що заяву написав ректор транспортного університету. Слідчий не повідомляв, чи я є наразі підозрюваний чи свідком", — розповів Андрій Савчук.

Він додав, що слідчі поліції про подальші процесуальні дії інформуватимуть адвоката.

"Ці дії обурливі. Ми розуміємо, що поліція не може не відреагувати на заяву. Але у нас війна, нас Росія обстрілює щодня. Тому такі дії видаються абсолютно абсурдними. Тим більше в частині хуліганських дій, які хочуть інкримінувати мені по цій статті", — наголосив Андрій Савчук.

Суспільне намагається дістати коментар щодо відкриття кримінального провадження за демонтаж погруддя Пушкіна в Печерському управлінні поліції Києва.

Також Суспільне звернулося по коментар до ректора Національного транспортного університету Миколи Дмитриченка. У його приймальні повідомили, що ректор заяви в поліцію не писав і переадресували до проректора НТУ Олександра Булоха. Той по телефону коментувати відмовився.

Що відомо

  • У центрі Києва демонтували пам'ятник поету Олександру Пушкіну. Демонтаж погруддя біля Національного транспортного університету присвятили 33-річному лейтенанту ЗСУ Денису Антіпову з позивним "Бук". Він викладав корейську мову в КНУ ім. Т. Шевченка, проте загинув 11 травня у селі Довгеньке на Харківщині у бою з російськими окупантами.

Читайте також

"Знеси мене повністю". У Києві запустили флешмоб за демонтаж памʼятників росіянам

"Театр має бути перейменований", — режисерка Харківського театру імені Пушкіна

На початок