Економія електрики – у Житомирі скоротили споживання електроенергії на 15 відсотків

Економія електрики – у Житомирі скоротили споживання електроенергії на 15 відсотків

Економія електрики – у Житомирі скоротили споживання електроенергії на 15 відсотків
Житомир, 17 жовтня 2022 року. Колаж: Суспільне Житомир

З 15 жовтня завдяки відключенню вночі вуличного освітлення та зовнішньої реклами, а також обмеженню випуску електротранспорту, у Житомирі вдалося скоротити споживання електроенергії на 15%. Про це у коментарі Суспільному розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

За його словами, ця економія є вимушеною.

"Київ на порозі віялових відключень, – говорить Сергій Сухомлин. – Там складніша ситуація, тому Житомир, Чернігів і ті області, які навколо Києва, повинні зробити усе, щоб зекономити електричну енергію і допомогти Києву. У нас ситуація більш-менш нормальна. Просимо бізнес відключати рекламні вивіски. Зменшення випуску електротранспорту і відключення вуличного освітлення – це потрібно робити для економії електроенергії".

Міський голова каже, що Житомир і надалі розроблятиме заходи з економії електроенергії, оскільки з 20 жовтня в місті планують увімкнути опалення – і в школах, і в садочках, і у житловому секторі.

"А це вже величезне додаткове навантаження, бо насоси, які качають теплоносії – це велике споживання електроенергії. Поки погода дозволяє, будемо ганяти температуру – тепло подаватимемо вночі, коли йде менше споживання електроенергії. А вдень будемо зменшувати", – говорить Сергій Сухомлин і додає, що потрібно економити доти, доки обленерго та РЕМи – як у Житомирі, так і в Києві – не усунуть наслідки ударів ракетами та дронами і не відремонтують усі пошкоджені об'єкти електричної інфраструктури.

Що відомо

  • 10 жовтня о дев’ятій ранку в Житомирі було чутно звуки двох вибухів. Одразу після цього в деяких районах Житомира зникло світло і водопостачання.
  • Директор "Житомиробленерго" Олексій Шекета розповів Суспільному, що через ракетну атаку з боку військ РФ трапилася системна енергетична аварія в Житомирській області.
  • На Житомирщині 10 жовтня відновлюють енергопостачання, увечері в Житомирі не вмикатимуть вуличне освітлення.
  • Жителів Житомирщини просять й надалі економити електроенергію через її обмежене постачання.
  • Станом на 11 жовтня віялових відключень електроенергії у Житомирі не планують.
  • 12 жовтня на Житомирщині ввели аварійні відключення електроенергії.
  • 15 та 16 жовтня для скорочення використання електроенергії в Житомирі вирішили обмежити випуск електротранспорту та вимкнути вуличне освітлення.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок