На Житомирщині ввели аварійні відключення електроенергії

На Житомирщині ввели аварійні відключення електроенергії

На Житомирщині ввели аварійні відключення електроенергії
На Житомирщині розпочались аварійні відключення електроенергії. 12 жовтня 2022 року. Фото: Pexels

12 жовтня на Житомирщині почали проводити аварійні відключення електроенергії. Електропостачання обмежують, в першу чергу, в північний частині області, розповів в коментарі Суспільному керівник "Житомиробленерго" Олексій Шекета.

Для аварійних відключень розробили спеціальні графіки, каже керівник підприємства. Обмеження будуть проводитися для того, щоб збалансувати, в першу чергу, систему, яка входить у Київську область. На даному етапі це стосується поки що півночі, а це Коростень, Овруч, Народичі, Олевськ, Лугини.

"Ми зробили так, щоб кожна черга не була відключена більше ніж на дві години, – каже Олексій Шекета. – Якщо, наприклад, дві години пройшло, а диспетчер не дає команди на включення, тоді ми самостійно включаємо тих, кого відключили раніше, і відключаємо наступних по черзі. І так воно йде, поки диспетчер не дасть команду на включення всіх черг".

На Житомирщині ввели аварійні відключення електроенергії
Олексій Шекета. На Житомирщині розпочались аварійні відключення електроенергії. 12 жовтня 2022 року. Фото: Сергій Косюченко для Суспільне Житомир

За словами Олексія Шекети, 12 жовтня зранку відбувалося чергування відключень. Щодо вечірнього часу, то все буде залежати від рівня споживання електроенергії населенням у часи пік – з 16-ї до 23-ї години.

"Раптом все буде нормально і всі свідомі люди у Київській та Житомирській областях самостійно обмежать рівень споживання, то ми ввійдемо в ліміти, які нам доводить Київ. А значить відключень надалі не буде. Якщо ми не вкладемося, то відключення почнуться з півночі (області – ред.). Ми всі залежимо від центрального диспетчера і від загального балансу наявності електричної енергії. Якщо буде команда відключитися, то ми змушені відключатися", – каже керівник "Житомиробленерго".

До об’єктів критичної інфраструктури електропостачання подаватимуть безперебійно.

Що відомо

  • 10 жовтня о дев’ятій ранку в Житомирі було чутно звуки двох вибухів. Одразу після цього в деяких районах Житомира зникло світло і водопостачання.
  • Директор "Житомиробленерго" Олексій Шекета розповів Суспільному, що через ракетну атаку з боку військ РФ трапилася системна енергетична аварія в Житомирській області.
  • На Житомирщині 10 жовтня відновлюють енергопостачання, увечері в Житомирі не вмикатимуть вуличне освітлення.
  • Жителів Житомирщини просять й надалі економити електроенергію через її обмежене постачання.
  • Станом на 11 жовтня віялових відключень електроенергії у Житомирі не планують.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Вибір редакції

На початок