Жителів Житомирщини просять й надалі економити електроенергію через її обмежене постачання

Жителів Житомирщини просять й надалі економити електроенергію через її обмежене постачання

Жителів Житомирщини просять й надалі економити електроенергію через її обмежене постачання
Фото: УНІАН

Жителям Житомирщини й надалі треба економити електроенергію в години максимуму, аби енергосистема області працювала без перебоїв. Про це в коментарі Суспільному розповів директор "Житомиробленерго" Олексій Шекета.

За його словами, 10 жовтня в ході ліквідації наслідків ракетних ударів військами РФ по енергетичній інфраструктурі Житомирщини, жителі області відреагували на прохання економити електроенергію. Відтак не було віялових відключень і область вклалася у графік подачі електроенергії. Але наразі постачання електричної енергії обмежене, тому економити у години максимуму потрібно обов'язково.

"Не тому, що в нас немає електроенергії. А тому, що в нас обмежена пропускна здатність: проводи і трансформатори, по яких вона йде, не забезпечать стовідсотково споживання електроенергії, необхідної для людей. Крім того, треба враховувати обставини наших сусідів – той же Львів, те ж Рівне і Київ. Якщо у Києві будуть проблеми, вони можуть брати електроенергію у нас. Тоді нам можуть поставити певні обмеження. Тобто, якщо у Києві треба буде заживити якийсь госпіталь або ж військові частини, то, в першу чергу, електроенергія постачатиметься туди, і ми будемо заходити в ліміти для того, щоб подати електроенергію туди. І тоді, відповідно, у нас можуть бути відключення. Якщо ж у сусідів усе буде нормально, то, значить, і в нас все буде нормально", – сказав Олексій Шекета.

За словами директора "Житомиробленерго", наразі сонячна погода і використовується ще й енергія, яка виробляється на двох великих сонячних станціях підприємства.

"Якщо говорити про внутрішні пріоритети, то, в першу чергу, електроенергією забезпечуються об'єкти критичної інфраструктури: водоканали, лікарні, пологові будинки та ЗСУ", – сказав Олексій Шекета.

Доповнено на 19.00

Жителі Житомирщини лише за 6 вечірніх годин (10 жовтня – ред.) зменшили використання електроенергії майже на 300 тисяч кіловат. Про це написав голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко на сторінці в мережі Facebook.

За його словами, цей резерв дозволив перерозподілити навантаження та забезпечити електрикою найбільш постраждалі області.

"Тобто кожна третя з понад 370 тисяч родин Житомирщини у найскладніші для енергосистеми Держави часи не скористалася пральною машиною, праскою, телевізором чи бойлером. Атаки на об’єкти енергетики продовжуються, тому кожен невикористаний нами у пікові години кіловат дозволить ремонтним бригадам швидше поновити роботу системи. Разом ми можемо допомогти їм відновити постачання електрики в кожну квартиру чи будинок де вона зараз відсутня", – написав Віталій Бунечко.

Вечірній пік споживання триває з 17:00 до 22:00, а ранковий – з 7:00 до 9:00, йдеться в його повідомленні.

Що відомо

  • 10 жовтня армія РФ завдала ракетного удару по енергетичній інфраструктурі Житомирщини.
  • Жителів Житомира та області попросили зменшити споживання електроенергії з 17.00 до 23.00.
  • На Житомирщині відновлюють енергопостачання, увечері 10 жовтня в Житомирі не вмикатимуть вуличне освітлення.

Читайте також

  • Під час ракетних обстрілів у Житомирі вибуховою хвилею пошкодило будівлю однієї зі шкіл.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок