В Житомирі обмежать випуск електротранспорту та вимкнуть вуличне освітлення

В Житомирі обмежать випуск електротранспорту та вимкнуть вуличне освітлення

В Житомирі обмежать випуск електротранспорту та вимкнуть вуличне освітлення
На Житомирщині розпочались аварійні відключення електроенергії. 12 жовтня 2022 року. Фото: Pexels

15 та 16 жовтня для скорочення використання електроенергії в Житомирі обмежать випуск електротранспорту та вимкнуть вуличне освітлення. Зменшення кількості трамваїв і тролейбусів на маршрутах буде і в понеділок зранку. Про це повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин в своєму зверненні на сторінці в мережі Facebook.

В зверненні, зокрема, йдеться, що вже надвечір 15 жовтня скоротять випуск електротранспорту, який працюватиме в черговому режимі.

Зранку в понеділок випуск електротранспорту на маршрути також буде обмежений, тому житомирян просять заздалегідь розрахувати час на дорогу до роботи чи навчальних закладів.

В місті у вихідні будуть вимикати вуличне освітлення.

Також Житомирський міський голова у своєму зверненні просить власників магазинів, АЗС, інших закладів торгівлі вимкнути рекламні вивіски, борди та все те, що суттєво не впливає на роботу закладу. А в зверненні до житомирян – менше використовувати різні побутові прилади.

"Житомиряни, звертаюсь до кожного з вас: найближчими днями максимально обмежте використання електроприладів, які не є нагальними: праски, електропечі, пилосмоки, комп’ютери. Поки йдеться про найближчі дні. Що далі? Будемо оперативно інформувати вас. Якщо Житомир зменшить використання електроенергії – ми допоможемо Києву! Завдяки нашій економії — столиця зможе уникнути віялових відключень", – йдеться в повідомленні Сергія Сухомлина до житомирян.

Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко у своєму Telegram-каналі повідомив про те, що після ранкових обстрілів 15 жовтня потрібно стабілізувати енергосистему країни.

"Жителі Житомирської, Черкаської, Чернігівської областей, ваша допомога сьогодні також потрібна країні. Будь ласка, раціонально використовуйте електроенергію з 17 до 23 години. Через наслідки обстрілів, які сталися зранку, ваш внесок в стабільність електросистем є також важливим. Все, що необхідно - розумне споживання електроенергії у години пік", – йдеться в повідомленні.

Доповнено на 13.45

Голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко також зробив звернення в своєму Telegram-каналі, де закликав жителів Житомирщини зменшити споживання електроенергії у години пік – з 17.00 до 23.00.

"Представники бізнесу також можуть внести свій внесок у відновлення енергосистеми. Для цього потрібно лише вимкнути зовнішні вивіски, підсвітку, додаткову рекламу на вулицях та техніку, яка не застосовується у виробництві. Ми вже продемонстрували, що розумне споживання електроенергії протягом одного вечора може дати країні понад 150 тисяч додаткових кіловатів", – йдеться в повідомленні.

Що відомо

  • 10 жовтня о дев’ятій ранку в Житомирі було чутно звуки двох вибухів. Одразу після цього в деяких районах Житомира зникло світло і водопостачання.
  • Директор "Житомиробленерго" Олексій Шекета розповів Суспільному, що через ракетну атаку з боку військ РФ трапилася системна енергетична аварія в Житомирській області.
  • На Житомирщині 10 жовтня відновлюють енергопостачання, увечері в Житомирі не вмикатимуть вуличне освітлення.
  • Жителів Житомирщини просять й надалі економити електроенергію через її обмежене постачання.
  • Станом на 11 жовтня віялових відключень електроенергії у Житомирі не планують.
  • 12 жовтня на Житомирщині ввели аварійні відключення електроенергії.
На початок