Країни НАТО розпочинають навчання з ядерного стримування

Країни НАТО розпочинають навчання з ядерного стримування

Країни НАТО розпочинають навчання з ядерного стримування
Фото: Міноборони Литви

З понеділка, 17 жовтня, у південно-західній Європі почнуться навчання країн НАТО "Стійкий полудень" (Steadfast Noon). Про це повідомляється на сайті Альянсу.

В рамках навчань військово-повітряні сили НАТО відпрацьовуватимуть можливості ядерного стримування із залученням десятків літаків.

У тренуванні візьмуть участь 14 країн і до 60 літаків різних типів, включаючи бомбардувальники B-52, винищувачі четвертого і п'ятого поколінь, а також літаки-розвідники і літаки-заправники.

Тренувальні польоти проходитимуть над Бельгією, яка приймає навчання, а також над Північним морем і Сполученим Королівством. Відзначається, що не буде застосовуватись бойова зброя.

В Альянсі зазначили, що у новій Стратегічній концепції НАТО, яку в червні 2022 року ухвалили лідери Альянсу на Мадридському саміті, зазначено, що "фундаментальною метою ядерного потенціалу НАТО є збереження миру, запобігання примусу та стримування агресії". В Стратегічній концепції наголошується, "поки існує ядерна зброя, НАТО залишатиметься ядерним альянсом".

Що відомо

  • 2 лютого президент США Джозеф Байден погодив розміщення додаткових військовослужбовців США в Європі. У Пентагоні тоді заявили, що цей крок є демонстрацією підтримки союзників по НАТО, які відчувають загрозу через військові маневри Росії поблизу України.
  • Одразу після цього США почали перекидання додаткових військових підрозділів до країн Європи на військово-транспортних літаках. Зокрема, до Польщі та Німеччини прибули близько 2 тисяч американських десантників та піхотинців.
  • 29 червня на саміті НАТО у Мадриді Джо Байден заявив, що США збільшать свою наземну, морську та повітряну міць у Європі у відповідь на вторгнення Росії в Україну.
  • 28 липня стало відомо, що військово-повітряні сили США направляють до Польщі шість винищувачів F-22 Raptor для підтримки місії НАТО з повітряного прикриття.

Читайте також

Путін зіграв проти себе: НАТО ухвалило історичні рішення, що змінять безпекову ситуацію у Європі

Росія — "найбільша загроза". Про що ідеться у Стратегічній концепції НАТО

На початок