Робота центрів соцзахисту. Чим допомагають у Миколаєві

Робота центрів соцзахисту. Чим допомагають у Миколаєві

Робота центрів соцзахисту. Чим допомагають у Миколаєві
Кімната в центрі соцзахисту для людей, які втратили житло. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У територіальних центрах соцзахисту Миколаєва роздають гумдопомогу і створили прихистки для людей, які втратили житло внаслідок обстрілів. Станом на 15 жовтня розгорнуто 45 місць.

Директор департаменту праці і соціального захисту Сергій Василенко говорить, що в приміщеннях центрів соцзахисту вже обладнали санвузли, кухні, подекуди є телевізори.

"Розгорнуто 45 місць в наших територіальних центрах в кожному з районів нашого міста. Ми розгорнули 15 місць в нашому геріатричному будинку "Милосердя" імені Святого Миколая", — каже Сергій Василенко.

Робота центрів соцзахисту. Чим допомагають у Миколаєві
Кімната в центрі соцзахисту. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Очільник департаменту розповідає про алгоритм звернення громадян, які втратили житло внаслідок обстрілів.

"Звертатися з заявою до нас на директора департаменту. Заступник міського голови буде її візувати. Ми будемо дивитися документи, які будуть підтверджувати, що у них зруйновано житло. Але, якщо ми знаємо, що сьогодні прилетіла ракета, і сьогодні люди залишилися без житла, ми не будемо чекати документів", — пояснив Сергій Василенко

Також готується ще одна будівля, де буде розгорнуто додатково 30 місць, говорить Сергій Василенко. В планах – розбудова трьох гуртожитків, в яких сукупно буде 500 місць, повідомив кореспондентам Суспільного заступник міського голови Анатолій Петров.

Переселенка Інна – поки єдина, хто живе на базі терцентру. Народилася в Херсоні, певний час жила в Росії, потім переїхала в Снігурівку. Повномасштабна війна її застала в Санкт-Петербурзі, куди вона поїхала у справах. Транзитом через Литву доїхала до Миколаєва.

"Пенсію отримую, і ще ці ВПО — дві тисячі щомісячні. Працювати я допомагаю, з огляду на сили. Я могла б і більш, але мені кажуть: "Відпочивай". Тут я за квітами доглядала. Таке, по дрібницях", — розповіла Інна Буртова.

Робота центрів соцзахисту. Чим допомагають у Миколаєві
Полиці з одягом для людей, які потребують допомоги. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Переселенцям в терцентрі соцзахисту видають теплі речі з початку повномасштабної війни. Одягом центр забезпечує міська влада і небайдужі миколаївці.

"Кожен громадянин-переселенець приходить двічі на тиждень, коли він отримує у нас продуктовий набір, він заходить до нас на пункт і може обрати все, що йому потрібно", — розповіла завідуюча відділенням Світлана Гайдар.

Робота центрів соцзахисту. Чим допомагають у Миколаєві
Люди, які прийшли отримувати гуманітарну допомогу. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

В територіальному центрі соціального захисту також роздають продуктові набори за програмою ООН: 15 кілограмів рису і пляшку олії для містян і внутрішньо переміщених людей. Допомогу видають вже місяць.

Читайте також

ВПО на Миколаївщині. Де шукати допомоги

Волонтери Миколаєва розвозять гуманітарну допомогу до віддалених сіл області

Передача території посольства РФ у власність Варшаві. У "референдумі" взяли участь миколаївці

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок