Українських бійців навчають маже усі країни НАТО — Резніков

Українських бійців навчають маже усі країни НАТО — Резніков

Українських бійців навчають маже усі країни НАТО — Резніков
. Міністр оборони України Олексій Резніков. Фото: Getty Images

До підготовки українських військових залучено практично усі країни НАТО та інші країни, які не входять до Альянсу. Програми країн відрізняються одна від одної — від снайперської підготовки до навчань на артилерійських системах.

Про це розповів міністр оборони України Олексій Резніков під час онлайн-конференції Forbes "Без рожевих окулярів. Бізнес і держава під час війни".

За його словами, окрім формату "Рамштайн" діє ще Копенгагенська донорська конференція. Там до програм навчання приєдналися практично всі скандинавські країни: Норвегія, Данія, Швеція, плюс країни Балтії, Польща, Словаччина, Чехія. Крім того, українських військових навчають інструктори з Німеччини та країн, які ще не входять до НАТО — Швеції та Фінляндії. Програми кожної країни відрізняються. Естонія зосередилась на програмах з розмінування, снайперської та медичної підготовки. У Франції, Німеччині відбуваються навчання на артилерійських системах місцевої розробки.

Загалом, за словами міністра, британська програма підготовки військових передбачає навчання 30 тисяч українських військових. Підготовка має пройти у три етапи по 10 тисяч. Зараз закінчується навчання першого десятка тисяч бійців.

"Британці вчать українських військових усім азам на полігоні, включаючи тактичну медицину. Крім того, українські захисники будуть повертатися не тільки підготовленими, а й вдягнутими та з системами захисту: йдеться про шоломи, бронежилети, аптечки — все крім стрілецької зброї. Тобто це не просто навчання, а ще й підтримка", — розповів міністр.

Що відомо

  • 21 липня у Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що протягом найближчих місяців під керівництвом Збройних сил Великої Британії проведуть навчання близько 10 тисяч українців. У Генштабі зазначили, що програма є частиною постійного зобов’язання Великої Британії щодо підтримки України. Пакет допомоги включає: понад 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги, включно з протитанковою зброєю, бронетехнікою та артилерією.
  • Навчання проводитиметься на об’єктах по всій Великій Британії з понад 1000 інструкторами з 11-ї бригади сприяння силам безпеки. Крім того, українським воїнам закупили автомати, видають каски, бронежилети, обмундирування та польове спорядження для бойових дій на передовій.

Читайте також

Данія долучиться до навчання українських військових у Великій Британії

Нідерланди приєдналися до програми підготовки українських військових у Великій Британії

На початок