Як підготуватися до можливих перебоїв зі світлом та водою: поради луцьких комунальників

Як підготуватися до можливих перебоїв зі світлом та водою: поради луцьких комунальників

У зв'язку із обстрілами об'єктів критичної інфраструктури України з боку російських військ в "Луцькводоканалі" опублікували інструкцію для волинян на випадок перебоїв з електрикою та водопостачанням.

Комунальники зазначили, що в разі пошкодження енергетичних об’єктів це також спричинить зупинку водопостачання і водовідведення. За відсутності світла прийняття стоків і можливість їх перекачування на очисні споруди також зупиняться.

"Одне з головних завдань для населення в таких випадках – максимально обмежити користування каналізацією. Перекачування стоків потребує великої кількості резервних джерел і тому їх розгортання неможливо здійснити в межах 72 годин", – кажуть фахівці Луцькводоканалу.

У разі потреби, додають комунальники, водоканал буде розгортати резервні елементи живлення для того, щоб забезпечити мінімальний тиск в системі водогонів міста. Додають: у цьому випадку вода в системі водопостачання буде питною протягом 72 годин.

Як комунальники радять підготуватися:

  • Потрібно запасти бутильовану герметичну питну воду з великим терміном зберігання, з розрахунку 6 літрів на особу. Це – запас питної води на 72 години.
  • Наберіть певний об’єм води для технічних потреб. Це може бути вода з крана, набрана в об’ємну тару.
  • Запасіться комплектами одноразового посуду, бажано паперового.
  • Придбайте кілька упаковок вологих серветок.
  • Управителям будинків, головам ОСББ необхідно подбати про можливість відбору води з підвального приміщення, або з першого поверху, та про її роздачу біля будинку, або біля кожного під’їзду. Для цього необхідно мати шланг, системне кріплення, а також відповідні крани для того, щоб кожен мешканець будинку мав змогу набрати воду.

На випадок аварійної ситуації на електромережі радять:

  • Передчасно подбати про наявність в домі свічок або ліхтарів.
  • Завчасно зарядити телефони, павербанки та батарейки.
  • При виникненні аварійної ситуації усі побутові прилади потрібно відімкнути від розеток.

Що відомо

  • 10 жовтня начальник Волинської обласної військової адміністрації попередив жителів області про можливі перебої зі світлом та водопостачанням через масовані ракетні обстріли.
  • Напередодні російські військові випустили понад 80 ракет по Україні, близько 45 збили сили ППО. Внаслідок масової ракетної атаки пошкоджень зазнали 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах та Києві. Частина областей була без світла, деякі залишаються досі.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок