Іран може постачати Росії турбіни та автозапчастини в обмін на сталь — ЗМІ

Іран може постачати Росії турбіни та автозапчастини в обмін на сталь — ЗМІ

ЗМІ
Іран може постачати Росії турбіни та автозапчастини в обмін на сталь — ЗМІ
Іранн. Фото: Associated Press

Іран та Росія можуть укласти великі бартерні угоди для полегшення торгівлі між країнами. Угоди допоможуть Ірану отримувати російську сталь в обмін на автомобільні запчастини та газові турбіни.

Про це заявив Міністр торгівлі та промисловості Ірану Реза Фатемі Амін, повідомляє іранський канал Press TV.

Міністр обговорив цю тему в кулуарах засідання міжурядової комісії РФ та Ірану, яке відбулося 26 травня.

Амін зазначив, що Іран зможе експортувати автомобільні запчастини та газові турбіни в Росію в обмін на імпорт російської сталі.

За його словами, деякі іранські компанії підписали угоди про постачання або ремонт газових турбін на російських електростанціях.

Зазначається, що Іран і Росія планують збільшити двосторонню торгівлю, прагнучи компенсувати наслідки американських санкцій, спрямованих проти їхніх економік.

Міністр нафти Ірану Джавад Оуджі, співголова ірансько-російської комісії з економічного та торгового співробітництва, заявив, що річна вартість економічних зв'язків між двома країнами може зрости майже в 10 разів і досягти 40 мільярдів доларів.

Що відомо

  • Санкції проти Росії через вторгнення в Україну запровадили США, Євросоюз, Велика Британія, Канада та низка інших країн. Під санкційні списки потрапили російські політики, олігархи, а також низка компаній і банків. Крім того, санкції передбачають: обмеження на імпорт високотехнологічної продукції; заборону на продаж літаків, запасних частин і обладнання російським авіакомпаніям; заборону на продаж, постачання, передачу, експорт у Росію товарів і технологій, призначених для використання в авіації чи космічній індустрії; заборону на постачання товарів і технологій подвійного призначення; заборону на постачання товарів, обладнання та технологій для нафтоперероблення тощо.
  • Санкції проти Ірану — міжнародні торговельні обмеження, які забороняють експорт до Ірану атомної, ракетної і значної частини військової продукції, прямих іноземних інвестицій в газову, нафтову і нафтохімічну промисловість Ірану, експорт продукції тонкої нафтопереробки, а також будь-які контакти з Корпусом вартових Ісламської революції, банками та страховими компаніями, фінансові транзакції та співпрацю з морським флотом Ірану.
  • Санкції були введені США після ісламської революції 1979 року в Ірані та розширені у 1995 році переліком фірм, що контролюються іранським урядом. У 2006 році Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію з вимогою припинити програму зі збагачення урану.
  • У 2015 році Іран, США, Росія, Китай, Німеччина, Франція та Велика Британія підписали так звану ядерну угоду. Її мета запобігти створенню Тегераном ядерної зброї.
  • 17 січня 2016 року США та ЄС заявили про зняття санкцій проти Ірану і розблокування близько 100 млрд доларів в міжнародних та закордонних фінустановах. Іран заявив про готовність експортувати 500 тис. барелів нафти на добу з подальшим збільшенням експорту до 1 млн барелів.
  • У 2018 році за президента Трампа США в односторонньому порядку вийшли з ядерної угоди і знову запровадили масштабні санкції проти Тегерана.
  • Переговори про повернення дотримання умов ядерної угоди розпочалися в столиці Австрії у квітні 2020 року, але зайшли у глухий кут після обрання президентом Ірану у 2021 році прихильника жорсткої лінії у відносинах із Заходом Ібрагіма Раїсі. Тим часом Тегеран продовжує збільшувати запаси урану рівнів, що перевищують узгоджені в ядерній угоді.

Читайте також

Санкції проти Росії: санкції Заходу зламали всю логістику РФ

Список міжнародних компаній і їхніх санкцій проти Росії

Російські олігархи хочуть пожертвувати кошти Україні в обмін на зняття санкцій — ЗМІ

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

"До лікарні могли дістатися лише ті, кого не постріляли по дорозі" — історія лікарів Бучі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок