Києву треба передати танки Leopard II і прискорити вступ України в ЄС — голова ЄП

Києву треба передати танки Leopard II і прискорити вступ України в ЄС — голова ЄП

Києву треба передати танки Leopard II і прискорити вступ України в ЄС — голова ЄП
. Голова Європейського парламенту Роберта Мецола, 23 червня 2022. Фото: AP / Olivier Matthys

Європейський союз повинен передати Києву німецькі танки Leopard II і прискорити процедуру приєднання України до блоку. Про це в інтерв'ю AFP заявила голова Європарламенту Роберта Мецола, передає France24.

"Українцям потрібна зброя, з якою вони можуть воювати та повертати свою територію, і йдеться, до прикладу, про танки Leopard II, які мають на озброєнні кілька держав-членів", — сказала вона.

Мецола зазначила, що передасть цей меседж лідерам ЄС на саміті в Празі в 7 жовтня.

Президентка Європарламенту, яка однією з перших керівників ЄС відвідала Київ у квітні, також наголосила, що країни, які погодяться надати танки, отримають відшкодування з фонду Європейського фонду миру. Цей фонд раніше виділив Україні 2,5 мільярда євро на військові закупівлі.

"Я думаю, що нам потрібно провести ці обговорення зараз, особливо тому, що ми бачимо ескалацію Росії, але також і з іншого боку, коли ми бачимо, що Україна успішно витісняє росіян", — сказала Мецола.

Голова парламенту також повторила свій заклик до "прискореного" вступу України до Європейського Союзу.

У червні Київ отримав статус кандидата, щоб розпочати цей процес, але етапи перевірки та аналізу зазвичай тривають роками, і Metsola не хоче прогнозувати, скільки часу це може зайняти у випадку України.

Але, за її словами, "у нас є країна, яка показала нам свій намір і переважну готовність приєднатися, перевершила очікування та досягла цілей, на які іншим країнам знадобилися б місяці чи роки".

Що відомо

  • 6 вересня німецькі ЗМІ повідомили, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час переговорів із канцлером Німеччини Олафом Шольцом у неділю, 4 вересня, так і не взяв жодних зобов’язань щодо постачання найсучасніших бойових танків Leopard-2. Переговори щодо цього питання залишилися "загальними та нечіткими".
  • Як пояснив Шольц, що жодна інша країна G7 також не відправляла свої танки в Україну. Він підкреслив, що рішення про постачання тих чи інших систем озброєнь має бути попередньо узгодженим з усіма союзниками.
  • 23 червня Європейська Рада на саміті у Брюсселі ухвалила рішення про надання Україні та Молдові статусу кандидатів в Європейський Союз, а Грузії — надати статус лише після виконання низки умов.
  • Статус кандидата в ЄС відкриває для України можливості, зокрема доступ до структурних фондів Європейського Союзу, кошти з яких будуть спрямовані на відбудову руйнувань, спричинених вторгненням Росії, і побудову сталої української економіки.
  • 1 липня президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали спільну заяву щодо рішення Європейської ради про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

Читайте також

Україна — ЄС: що ми маємо зробити у статусі кандидата і коли можливий вступ в Євросоюз

Німецька влада гальмує процес постачання танків Україні — ЗМІ

На початок