"Загроза — вірус, а не люди". В ООН нагадали про важливість дотримання прав людини в часи пандемії

"Загроза — вірус, а не люди". В ООН нагадали про важливість дотримання прав людини в часи пандемії

"Загроза — вірус, а не люди". В ООН нагадали про важливість дотримання прав людини в часи пандемії АР

В Організації об'єднаних націй нагадали, що в часи світової пандемії коронавірусу як ніколи важливо дотримуватися прав людини, і дали рекомендації урядам країн щодо введення обмежень в умовах надзвичайної ситуації.

"Пандемія COVID-19 — надзвичайна ситуація для громадського здоров'я, але це набагато більше. Це економічна криза. Соціальна криза. І людська криза, яка швидко перетворюється на кризу прав людини", — йдеться у повідомленні на сайті ООН.

Згідно з ним, люди та їхні права повинні стояти передусім, насамперед, у сфері охорони здоров'я, де найчастіше наразі стикаються з дискримінацією. Хоча сам вірус не дискримінує, але його наслідки виявляють недоліки у держпослугах і нерівність у доступі до них.

В ООН констатують, що у світі частішає вживання мови ненависті, від якої найбільше потерпають вразливі групи.

"На тлі поширення етнонаціоналізму, популізму, авторитаризму та протидії прав людини в деяких країнах криза може стати приводом для вживання репресивних заходів для цілей, не пов'язаних із пандемією. Це неприпустимо", — впевнені в Організації.

Найкращою відповіддю у відомстві вважають таку, яка відповідає негайним загрозам, захищаючи права людини та верховенство закону. Водночас в ООН допускають вживання надзвичайних заходів урядами країн в умовах пандемії, однак наголошують, що вони мають бути законними, недискримінаційними, чітко окресленими у часі й використовувати найменш нав'язливий підхід для захисту здоров'я населення.

"Поважаючи права людини у кризовий час, ми створимо більш ефективні та всеосяжні рішення для надзвичайних ситуацій сьогодні й відновлення завтра", — заявили в Організації.

У своїх рекомендаціях в часи пандемії ООН радить урядам допомагати найменш захищеним верствам населення, орієнтуватися в заходах щодо пом'якшення економічних наслідків пандемії на найвразливіші групи, виступати проти будь-яких проявів дискримінації: ейджизму, розпалювання ненависті, ксенофобії, расизму та насильства, які виникають у результаті пандемії.

Також ООН закликає до забезпечення і гарантії достовірної та об'єктивної інформації на засадах свободи слова.

Крім того, генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш заявив, що "надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров'я швидко перетворюється на кризу прав людини".

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди