В ООН пояснили, чому не відправили місію в Оленівку

В ООН пояснили, чому не відправили місію в Оленівку

В ООН пояснили, чому не відправили місію в Оленівку
. Оленівська колонія. Фото: AP

Місія ООН із розслідування теракту в Оленівці не може вирушити на територію слідчого ізолятора через відсутність гарантій безпеки. Про це на брифінгу заявив представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік.

"Ми не можемо направити будь-яку місію, не гарантувавши, що маємо всі гарантії безпеки. Є й логістичні проблеми, але перш за все ми потребуємо гарантій безпеки. Поки цього не буде, ми не можемо їх відправити", — сказав він.

Дюжаррік наголосив, що місії потрібне "зелене світло" на всіх місцях.

Водночас він відмовився повідомити, яка саме сторона відмовляється надавати гарантії безпеки членам місії ООН.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що створена генсеком ООН Антоніу Гутеррешем моніторингова місія, яка мала розслідувати теракт в Оленівці, так і не прибула в Україну.

"Вони наголошують, що звернулися до РФ і чекають дозволу туди (в Оленівку, — ред.) приїхати. Всі притомні люди розуміють, що РФ вже давно прибрала всі докази того воєнного злочину. Інакше ми не можемо це називати", — наголосив омбудсмен.

Що відомо

  • Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранення дістали 130 людей.
  • За словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих українських військовополонених в Оленівці Донецької області.
  • Україна вимагає від РФ надати списки загиблих і поранених в Оленівці українських військових.
  • Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш 3 серпня повідомив, що ООН запускає "місію по встановленню фактів" трагедії в Оленівській колонії.
  • Європейський суд з прав людини попередив, що трибунал, створений Росією для так званого "суду" над українськими військовополоненими в Маріуполі, стане порушенням Європейської конвенції з прав людини.

Читайте також

Минуло 40 днів після теракту в Оленівці. Що відомо

В Оленівці покращили умови напередодні можливого візиту місії ООН — ГУР

Росія прибирає сліди воєнного злочину в Оленівці — омбудсмен

Омбудсмен розкритикував склад місії ООН з розслідування теракту в Оленівці

На початок