Місія ООН щодо розслідування теракту в Оленівку не приїжджала — омбудсмен

Місія ООН щодо розслідування теракту в Оленівку не приїжджала — омбудсмен

Місія ООН щодо розслідування теракту в Оленівку не приїжджала — омбудсмен
. Оленівська колонія. Фото: AP

Створена генсеком ООН Антоніу Гутеррешем моніторингова місія, яка мала розслідувати теракт в Оленівці, так і не прибула в Україну. Про це на брифінгу заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що досі не отримав дозволу від РФ приїхати в Оленівку, а російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова порадила звертатися не до неї, а до "омбудсмена" "ДНР", бо це "окрема держава, там окремий "омбудсман", який займається цим питанням".

"Щодо Оленівки. На жаль, ми не бачимо приїзду окремої моніторингової місії ООН, створеної рішенням генсека ООН пана Гутерреша. Він створив місію і заявив, що вона швидко приїде в Оленівку і проведе розслідування", — сказав він.

За словами Лубінця, він проаналізував склад цієї місії і передав результати аналізу в ООН.

"Я на фактах показав, де зі складу троє осіб-іноземців вже перебувають під впливом РФ. Не знаю чи ООН сподобався мій аналіз, але наразі, на мій погляд, вони роблять процес заради процесу. Вони наголошують, що звернулися до РФ і чекають дозволу туди (в Оленівку, — ред.) приїхати. Всі притомні люди розуміють, що РФ вже давно прибрала всі докази того воєнного злочину. Інакше ми не можемо це називати", — наголосив омбудсмен.

Лубінець зазначив, що за наявними фактами, за результатами аналізу фото і відеоматеріалів, і українські, і міжнародні експерти зійшлися у думці, що теракт в Оленівці — це операція РФ.

"Це була заздалегідь спланована військова операція РФ для знищення військовослужбовців окремої категорії — "азовців", яких вивели в окремий барак. Після цього, за нашими даними, всередині бараку був підірваний заряд, який дає дуже велику температуру. Жодних обстрілів не було", — сказав він.

Що відомо

  • Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранення дістали 130 людей.
  • За словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих українських військовополонених в Оленівці Донецької області.
  • Україна вимагає від РФ надати списки загиблих і поранених в Оленівці українських військових.
  • Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш 3 серпня повідомив, що ООН запускає "місію по встановленню фактів" трагедії в Оленівській колонії.
  • Європейський суд з прав людини попередив, що трибунал, створений Росією для так званого "суду" над українськими військовополоненими в Маріуполі, стане порушенням Європейської конвенції з прав людини.

Читайте також

Минуло 40 днів після теракту в Оленівці. Що відомо

В Оленівці покращили умови напередодні можливого візиту місії ООН — ГУР

Росія прибирає сліди воєнного злочину в Оленівці — омбудсмен

Омбудсмен розкритикував склад місії ООН з розслідування теракту в Оленівці

На початок