Внесення історичного центру Одеси до ЮНЕСКО не гарантує збереження пам'ятника Катерині ІІ

Внесення історичного центру Одеси до ЮНЕСКО не гарантує збереження пам'ятника Катерині ІІ

Внесення історичного центру Одеси до ЮНЕСКО не гарантує збереження пам'ятника Катерині ІІ
Фото: Суспільне Одеса

Внесення історичного центру Одеси до ЮНЕСКО не гарантує збереження пам'ятника Катерині ІІ. Про це повідомив радник міського голови Микола Вікнянський.

За його словами, для ЮНЕСКО немає жодного значення, чи буде в Одесі стояти цей пам'ятник:

"Подаючи досьє в ЮНЕСКО ми ніяк не фіксуємо статус "кво" стосовно саме цього пам’ятника. Але, якщо буде прийнято рішення щодо перенесення цього пам’ятника, ми маємо написати аргументацію чому йому не місце у нашому місті. Це все".

Серед аргументації може бути те, що "сучасна українська культура відторгає це як факт імперського минулого". Цей аргумент буде обґрунтований з точки зору культури, зазначив Вікнянський.

Що відомо

  • 13 липня електронна петиція про демонтаж пам'ятника Катерині II в Одесі набрала 25 тисяч голосів. Днем раніше підписи зібрала петиція про заміну пам'ятника на скульптуру американському порноактору Біллі Геррінгтону.
  • 1 серпня з'явилася відповідь Володимира Зеленського на електронні петиції про знесення та заміну пам'ятника Катерині II в Одесі, в якій зазначалося, що президент звертається до Одеської міської ради з проханням розглянути порушені в петиції питання відповідно до компетенції.
  • 16 серпня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що підтримує ідею демонтувати монумент, однак зазначив, що рішення — за місцевими депутатами.
  • В обласній військовій адміністрації рекомендували Одеській міськраді демонтувати пам'ятники Катерині II та Олександру Суворову.
  • 10 вересня в Одесі розмалювали пам'ятник Катерині II. На пам'ятнику червоною фарбою написали "Єкатєріна = Путін". Пізніше, 12 вересня, пам'ятник Катерині II облив фарбою громадський діяч "Автомайдану" Артак Григорян. 13 вересня пам'ятник облили фарбою вдруге. Згодом там з'явилася нова фарба та написи.
  • 18 вересня біля пам'ятника "Засновникам Одеси" відбулася акція протесту. Учасники вигукували гасла "Слава Україні!", "Путін х*йло" та "Труханов чорт!".
  • Міський голова Одеси Геннадій Труханов запевнив, що питання долі пам'ятника будуть вирішувати цивілізованим шляхом. Разом з тим Труханов не виключає сценарію, що скульптуру можуть знести "політичні сили".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок