"Ракова пухлина ООН". Кислиця закликав "видалити" Росію з Радбезу

"Ракова пухлина ООН". Кислиця закликав "видалити" Росію з Радбезу

"Ракова пухлина ООН". Кислиця закликав "видалити" Росію з Радбезу
. Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця. Фото: AР

Представник України в Раді Безпеки Сергій Кислиця під час виступу в Радбезі 30 вересня поставив питання про законність участі Росії в цьому органі. Після того, як РФ вчергове заблокувала резолюцію (цього разу щодо незаконних референдумів та "приєднання" українських територій до РФ) Сергій Кислиця нагадав, що РФ отримала місце в ООН без жодних голосувань, а нині перетворилась на "ракову пухлину", що дискредитує роботу цього органу, адже голос "проти" не дає Радбезу ухвалити будь-яке рішення.

"Дорогі колеги, резолюція не була ухвалена тільки через один голос "проти", голос Росії. Ми вже втомилися від постійного повторення того, що дозволяти Росії використовувати право Радянського Союзу накладати вето на рішення Ради Безпеки насправді не дає цьому органу можливості виконувати свою головну місію згідно зі статутом ООН, а саме — підтримання міжнародного миру та безпеки. У цей момент мільйони людей у всьому світі бачать на своїх екранах руйнівні наслідки перебування Росії у Раді Безпеки і те, що Рада безпеки не може ефективно реагувати на загрози безпеці глобального характеру. І ця неспроможність підриває імідж і авторитет ООН в цілому".

"Сьогодні багато хто з нас закликав російського посла поважати Статут ООН. Але дайте мені спитати, чому Російська Федерація має поважати Статут (ООН), якщо Статуту було не дотримано, коли Росії дали зайняти місце постійного члена Ради Безпеки (ООН)", — додав Кислиця.

Він також процитував представника РФ Юрія Воронцова в Радбезі ООН 1991 року: "Насправді, весь процес виглядав як проста заміна назви країни на столі делегацій в Генасамблеї і Раді Безпеки — замість таблички Радянський Союз з'явилась табличка Російська Федерація".

"Жодного голосування, жодного формального рішення не було, ані в Радбезі, ані в Генасамблеї. Просто повідомлення від президента Єльцина тодішньому генсеку. Я сподіваюсь ми ніколи не будемо мати генеральних секретарів, які просто виконують побажання російських президентів... Відсутність необхідного ставлення перетворило Росію в ракову пухлину у тілі Ради Безпеки. Її потрібно видалити, перш ніж ціла система ООН отримає метастази. Вже час діяти. Якщо ця Рада не спроможна діяти з РФ, тоді ваш обов'язок — діяти без неї", — додав Кислиця, подякувавши всім членам Радбезу ООН, які голосували "за" резолюція щодо невизнання "референдумів" і "приєднання" українських територій до РФ: Албанії, Франції, Гані, Ірландії, Кенії, Мексиці, Норвегії, Арабським Еміратам, США, Сполученому Королівству.

Читайте та дивіться також

Росія заблокувала резолюцію Радбезу ООН щодо невизнання "референдумів" та "приєднання" до РФ українських територій

Чи можна виключити Росію з Ради Безпеки ООН

Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

Злість, страх та втома. Жителі сходу та півдня України — про "приєднання" до РФ

На початок