Під час бомбардування Ізюма Харківської області навесні бомби на місто скидали по 4-6 російських літаків одночасно.
Про це Українському Радіо Харків розказав речник командування Повітряних Сил Збройних сил України Юрій Ігнат.
За його словами, Ізюм та Маріуполь — приклади того, що стається, коли військові втрачають контроль над небом.
"Масовані бомбардування, які відбувалися безкарно по таких містах, як Ізюм та Маріуполь, стали показовим моментом — що відбувається, коли втрачено контроль над небом. Противник зайняв сухопутними військами ці території, розмістив там свої засоби ППО. А у рашистів, як відомо, широка лінійка цих засобів: "Панцир", "Тор", лінійка "Буків" — "Бук-М1", "Бук-М2", "Бук-М3", "С-300", "С-350", "С-400". Противник наситив ними ці регіони і відкрив дорогу до того, щоб його авіація працювала над тими містами", — сказав Ігнат.
"Маріуполь фактично стерли з лиця землі, відновленню не підлягає 90% будівель. Так само сталося з Ізюмом, де противники кружляли літаками немов на тренуванні, вони залітали по годинах, вартували на Ізюмському напрямку, де наші війська відчайдушно тримали оборону. По 4-6 літаків залітало, скидали бомби на цивільні об’єкти, інфраструктуру", — розповідає Юрій Ігнат.

"В Ізюмі були помічені випадки, коли деякі російські війська — є якась крапля людяності — навіть скидали боєзапас, не долітаючи до міста, в поле. Не тому, що вони такі недолугі, а в когось якась крапля моралі була. Але, на жаль, таких випадків було дуже мало", — розповів речник Повітряних Сил.
Авторка: Вікторія Черникова-Берездецька
Що відомо
- Ізюм Харківської області армія РФ руйнувала з літаків та артилерії від березня. У місті зруйновані головні адміністративні будівлі, а також житлові багатоповерхівки. Місто наприкінці березня окупанти взяли в облогу, 1 квітня у Генштабі повідомили, що росіяни захопили Ізюм.
- Протягом березня Росія відмовлялася відкрити коридори для евакуації жителів Ізюма, лише двічі вдалося вивезти частину людей, рух колони змінювали через обстріли. Частину жителів Ізюма примусово депортували в РФ. Частина людей, яких депортували з Ізюма до РФ, змогли повернутися до України через Європу. За час окупації міста лише один раз волонтери змогли передати в Ізюм ліки.
- Ізюмський напрямок протягом весни та літа у Генштабі називали одним із найскладніших та найактивніших на Харківщині. Підрозділи ЗС Росії, які вчиняли воєнні злочини у Бучі Київської області, воювали після виходу з Київщини під Ізюмом. Журналісти-розслідувачі ідентифікували окупантів Ізюма.
- Під час контрнаступу у вересні 2022 року Збройні сили України звільнили місто від загарбників, за участі президента України Володимира Зеленського над містом підняли український прапор.
- На кладовищі у лісі, де облаштували позиції російські війська, знайшли близько 450 могил часів окупації. Жителі Ізюма розповідають про зниклих безвісти, вбитих під обстрілами та закатованих людей.
- Жертв російського вторгнення і Ізюмі може бути більше тисячі, кажуть у міськраді.
Читайте також
"Витягнув і поховав однокласник". Історія жительки Ізюма, яка з родиною загинула в підвалі будинку