Латвія оголосила надзвичайну ситуацію і закрила один перехід на кордоні з РФ

Латвія оголосила надзвичайну ситуацію і закрила один перехід на кордоні з РФ

Латвія оголосила надзвичайну ситуацію і закрила один перехід на кордоні з РФ
Фото: Unsplash

Уряд Латвії оголосив надзвичайну ситуацію з 28 вересня до 26 грудня в регіонах поблизу з Росією та закрив один з прикордонних переходів. Це пов'язано з оголошеною в РФ частковою мобілізацією.

Видання Delfi пише, що надзвичайну ситуацію оголосили в Алуксненському, Балвському та Лудзенському краях. Також уряд доручив закрити прикордонний перехід у Педедзе, а Державній прикордонній охороні посилити контроль на латвійсько-російському кордоні та ретельніше перевіряти громадян РФ, які прибувають до Латвії.

У латвійському Міністерстві внутрішніх справ зауважили, що після оголошеної в Росії часткової мобілізації багато росіян намагаються покинути країну і у відомстві вважають, що це може привести до того, що ситуація на латвійсько-російському кордоні може різко змінитися. Також в МВС припустили, росіяни намагатимуться перетнути кордон нелегально.

Міністр внутрішніх справ Крістап Еклонс раніше заявляв, що мобілізація в Росії не є підставою для надання притулку в Латвії.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

Мобілізація: росіяни готові платити 20 тисяч доларів за місце у приватному літаку, щоб утекти з РФ

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Вибір редакції

На початок