У Хмельницькому на зупинках з’явилися QR-коди. Для чого і як ними користуватися

У Хмельницькому на зупинках з’явилися QR-коди. Для чого і як ними користуватися

У Хмельницькому на зупинках з’явилися QR-коди. Для чого і як ними користуватися
Фото: Суспільне Хмельницький.

На зупинках громадського транспорту в Хмельницькому почали з’являтися QR-коди, завдяки яким можна відслідковувати час прибуття громадського транспорту, розповіла Суспільному Хмельницький заступниця директора з виробництва Хмельницького комунального підприємства «Електротранс» Наталія Свистун.

За словами Наталії Свистун, завдяки QR-коду, розміщеному на зупинці, пасажир зможе бачити весь транспорт, який проїжджатиме найближчим часом через конкретну зупинку громадського транспорту.

«Вже не перший рік містяни користуються мобільними додатками «Rozklad.in.ua» (дає інформацію про чіткий графік руху тролейбусів) та «DozoR City» (дає інформацію про місцезнаходження транспортного засобу на маршруті). Раніше на «Rozklad.in.ua» були внесені розклади виключно тролейбусів. З серпня «підтягнулися» інші перевізники міста, тому на «Rozklad.in.ua» вже можна побачити весь транспорт, який курсує вулицями Хмельницького. Кілька місяців тому постало завдання зробити прив’язку до конкретної зупинки, щоб людина мала змогу побачити весь транспорт, який буде проходити через конкретну зупинку із прогнозуванням», - розповідає Наталія Свистун.

Таку практику, за словами заступниці директора «Електротрансу», можна спостерігати у Вінниці, Тернополі. Там, каже вона, багато екранів на «розумних зупинках», де є прогнозування наближення того чи іншого виду транспорту до конкретної зупинки.

«Звісно, такі екрани - це дуже дороговартісно, тож всі наші мрії з покращення надання пасажирських послуг збуватимуться поступово. Проєкт з встановленням QR-кодів був дешевшим, тому й вирішили втілити його у життя. Спочатку ми звернулися з таким завданням до розробників «Rozklad.in.ua». Поставили задачу - зробити QR-код, щоби можна було просто просканувати і бачити по часу, який транспорт наближається до зупинки. Однак розробники нам сказали, що на існуючій платформі «Rozklad.in.ua» неможливо виконати це технічне завдання. Тоді ми звернулися до наших партнерів з «DozoR City», які забезпечують нам GPS-моніторинг кожної машини, яка знаходиться на рейсі, і вони пообіцяли нам допомогти. Ми чекали, мабуть, два місяці, поки їм вдалося зробити те, що ми хочемо, бо на їхній платформі також на той час неможливо було зробити власне прогнозування наближення транспорту в часі. Однак, вони доопрацювали програмне забезпечення, і наші мешканці можуть спостерігати QR-коди, які уже розміщені майже накожній зупинці», - каже Наталія Свистун.

За її словами, QR-коди виготовлені у форматі А4, тож їх добре виднона зупинках і зручно зчитувати за допомогою гаджетів.

«Раніше на «DozoR City» ми шукали потрібний нам маршрут і відслідковували, де знаходиться машина, яка їде тим маршрутом. Але давайте уявимо гостя Хмельницького, який знає, що є «DozoR City», яким він може скористатися, бо це все-таки по всій мирній Україні функціонує оцей GPS-моніторинг громадського транспорту, але він не знає маршрутів Хмельницького. Він стоїть на конкретній зупинці і йому дуже зручно – він відсканував код і його одразу система просить перейти на додаток www.city.dozor.tech. І лише після того, як відбудеться сканування QR-коду, «DozoR City» зрозуміє, яку зупинку шукати, і пасажир зможе побачити весь транспорт, який буде в найближчий час проходити через цю конкретну зупинку. Тобто, це своєрідний помічник для пасажирів, як зорієнтуватися в нашому місті, як прокласти собі маршрут», - пояснює заступниця директора підприємства «Електротранс».

За словами Наталії Свистун, QR-коди уже згенеровані із відповідним посиланням і працівники «Електротрансу» розпочали їх монтаж. QR-кодами, каже Свистун, уже можна скористатися на таких хмельницьких зупинках, як «Ощадбанк», «Либідь Плаза», «Філармонія» тощо.

«Враховуючи той факт, що у нас по місту 300 зупинок, то ми плануємо забезпечити цими QR-кодами практично всі зупинки», - каже заступниця директора з виробництва Хмельницького комунального підприємства «Електротранс» Наталія Свистун.

На початок