На Житомирщині сформували три спецбригади швидкої допомоги, які першочергово виїжджатимуть на виклики у разі хімічної чи радіаційної небезпеки. Бригади пройшли навчання та інструктаж, як взаємодіяти з іншими екстреними службами. Подібні навчання також пройшли всі лікарі та фельдшери швидкої допомоги, розповів Суспільному завідувач відділу Житомирського обласного центру екстреної медичної допомоги Сергій Ніколенко.
Фельдшер спецбригади швидкої Роман Березюк каже, що після ракетно-бомбових ударів по території області готовий і до варіанту, коли противник застосує хімічну чи ядерну зброю. Обладнання для надання допомоги людям у таких випадках є.
"Все залежить від важкості стану пацієнта. Найчастіше від хімічного ураження страждають органи дихання, і потрібно забезпечити адекватну вентиляцію легень. У нас є відповідна киснева апаратура. Також внаслідок дії хімічних речовин може розвиватись інтоксикація, відповідно, маємо апаратуру для проведення реанімаційних заходів. Також є прилад для визначення кисню у крові", – каже Роман Березюк.


За словами Сергія Ніколенка, якщо спецбригади виїжджатимуть першочергово, то в разі масштабної загрози будуть задіяні всі інші бригади. Вони діятимуть спільно із співробітниками ДСНС, які евакуйовуватимуть людей із зараженої зони та передаватимуть їх безпосередньо медикам.
"Всі бригади укомплектовані відповідними засобами – протигазами, захисними костюмами, спеціальним взуттям та іншим. У вогнищі ураження безпосередньо ми не працюємо. Служба ДСНС евакуйовує постраждалих, і ми вже надаємо медичну допомогу у безпечному місці", – розповів Сергій Ніколенко.

Читайте також
- Прийшов сам із кулею в серці: медики Малинської лікарні на Житомирщині про роботу під час війни.
- У Чуднівській лікарні на Житомирщині встановили багатофункціональний ЛОР-комбайн, який передали закордонні благодійники.
- "За 30 років моєї служби вперше було стільки постраждалих і займань" – рятувальник з Житомирщини Олександр Шваб.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber