За рік жителі Житомирщини подали понад 900 заяв на отримання компенсації за житло, яке пошкодила армія РФ

За рік жителі Житомирщини подали понад 900 заяв на отримання компенсації за житло, яке пошкодила армія РФ

пошкоджене житло, армія РФ,  обстріл, війна, Житомир
Пошкоджене житло, Житомир, 7 квітня 2023 року. Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

Станом на 9 травня в рамках програми "єВідновлення" 675 жителів Житомирщини отримали понад 60 мільйонів гривень компенсації на відновлення пошкодженого російською армією житла.

Про це повідомляється на сайті Житомирської обласної військової адміністрації.

З 10 травня 2023 року Міністерство відновлення реалізує державну програму допомоги українцям, чиє житло було пошкоджено або знищене в результаті російської агресії.

За інформацією ОВА, на Житомирщині відновили понад 3300 об'єктів, які пошкодила російська армія. Відновлення відбувалося за кошти державного та обласного бюджетів, зокрема, шляхом придбання будівельних матеріалів (металопластикових вікон), які встановлювалися в пошкоджених будинках та об’єктах соцпризначення, а також за рахунок власних коштів громадян, балансоутримувачів та благодійних організацій.

"На території Житомирській області налічується 4830 об’єктів, пошкоджених внаслідок російської збройної агресії, з яких 4172 будівель складає житловий фонд у відсотковому співвідношенні — 86%. З них відновлено 3313 об’єктів або 68,6 % від загальної кількості", — йдеться в повідомленні.

На сьогодні до Реєстру внесли 4158 пошкоджених і знищених об’єктів, з них 3733 — це об’єкти житлового фонду (приватні житлові будинки, квартири та житлові приміщення).

Першим етапом реалізації "єВідновлення" стали виплати компенсацій на ремонт пошкоджених помешкань. Максимальний розмір виплати — 200 тисяч гривень.

З використанням послуги "єВідновлення" жителі Житомирщини подали 916 заяв на отримання компенсації для відновлення житла, яке має незначні пошкодження, в різних громадах області.

"Комісії прийняли 699 рішень про надання компенсації на загальну суму 73,5 млн грн. На сьогодні 675 власників пошкоджених осель вже отримали на свої карткові рахунки кошти на загальну суму 62,5 млн грн", — розповіли в Житомирській обласній військовій адміністрації.

Раніше Суспільне інформувало, що станом на 17 січня у Житомирі подали 174 заяви на компенсацію за пошкоджене та зруйноване внаслідок обстрілів армією РФ житло. Усі заяви були опрацьовані відповідними комісіями.

8 січня 2024 року на Житомирщині в рамках програми "єВідновлення" сформували 90 сертифікатів на отримання компенсації за зруйноване армією РФ майно на суму 100 мільйонів гривень. Загалом заяви на отримання компенсації за зруйноване житло вже подали 124 людини.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок