"Судовий процес стоїть на місці. Ніхто не покараний", — потерпілі у справі про катастрофу Ан-26 на Харківщині

"Судовий процес стоїть на місці. Ніхто не покараний", — потерпілі у справі про катастрофу Ан-26 на Харківщині

"Судовий процес стоїть на місці. Ніхто не покараний", — потерпілі у справі про катастрофу Ан-26 на Харківщині
Суспільне Харків

Потерпілі у справі про падіння літака Ан-26, внаслідок якого загинули 26 курсантів та офіцерів, вимагають притягти до відповідальності винних у катастрофі.

Про це 25 вересня, у другі роковини катастрофи Ан-26, Суспільному сказала одна з потерпілих у справі Анжела Дудла, мати загиблого курсанта Артема Дудли.

"Все стоїть у глухому куті. Ніхто не відповів! Війна війною, але люди були під слідством, ніхто не розуміє, де зараз справа. [Екскомандувач Повітряних сил Збройних сил України] Дроздов їздить де заманеться, по Вінниці, ніхто не покараний", — каже Анжела Дудла.

"Судовий процес стоїть на місці. Спочатку коронавірус, потім прийшла війна, суди розбомблені, судовий процес не проводиться, Перенесли, перенесли і все. Це наші хлопці, молоді, не вірю по цей день", — додала вона.

Читайте також: Катастрофа Ан-26 на Харківщині: хронологія подій

Сьогодні мати загиблого курсанта була на місці падіння літака, де облаштували меморіал.

"Мені сказали не їхати в Чугуїв через обстріли, але ми проїхали. Хлопці з Харківського університету Повітряних сил провели, дякую їм, ми проїхали. Там було прибрано, квіти, стояли два великих кошики", — розповіла Анжела.

"Всі мають бути покарані і Сергій Дроздов у першу чергу. Він давав вказівку, він знав про все, бо курсанти не могли сказати: ми не полетимо! Риба гниє з голови. За них були відповідальні", — наголосила мати загиблого курсанта.

На меморіалі є тимчасовий пам'ятний знак, обіцяний університетом постійний пам'ятник так і не встановили. Рідні загиблих, зокрема Віта Ломова, влітку самостійно прибирали меморіал.

Що відомо

  • В авіакатастрофі військового Ан-26 25 вересня 2020 року загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижив курсант В'ячеслав Золочевський.
  • У жовтні 2020 Золочевському вручили медаль "За військову службу Україні".
  • У вересні 2020 року стало відомо, що Золочевський не зможе навчатися на військового льотчика — за висновком військово-лікарської комісії його визнали непридатним до військової служби у мирний час та обмежено придатним у воєнний час.
  • Роковини катастрофи Ан-26 під Чугуєвом: на місці падіння встановили тимчасовий камінь.
  • У справі про катастрофу — шестеро підозрюваних, в тому числі колишній в. о. начальника вишу Олександр Турінський.
  • "Є докази, які доводять причетність підозрюваних до катастрофи", — слідчий ДБР у справі Ан-26.
  • У День ЗСУ у грудні 2021 року на майдані Свободи у Харкові вшанували загиблих в катастрофі Ан-26.
  • Вшанування загиблих в авіакатастрофі Ан-26 під Чугуєвом: роковини.
  • У судовому процесі про катастрофу Ан-26 на Харківщині — понад пів сотні учасників, з яких 34 — потерпілі (уцілілий курсант В'ячеслав Золочевський та родичі загиблих). Потерпілою стороною також визнано Міноборони. Підготовче засідання у справі має відбутися у Чугуївському міському суді 28 січня.
  • Представник потерпілих готував цивільні позови від родичів загиблих до Міноборони, військової частини А-4104 та Державної казначейської служби.
Слухайте також: Подкаст Суспільного Харків "Ан-26. Історія останнього польоту" у SoundCloud, Apple та Google Podcasts
На початок