Комісія ООН підтвердила скоєння росіянами воєнних злочинів в Україні

Комісія ООН підтвердила скоєння росіянами воєнних злочинів в Україні

Важливо
Комісія ООН підтвердила скоєння росіянами воєнних злочинів в Україні
Російський військовослужбовець у зоопарку в Маріуполі 18 травня 2022 року. Фото: Ольги Мальцевої/AFP через Getty Images.

Голова незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні Ерік Мьозе заявив, що в Україні відбувалися воєнні злочини.

Слова голови комісії ООН Еріка Мьозе наводить Sky News.

"На основі доказів, які зібрала комісія, ми дійшли висновку, що в Україні були скоєні воєнні злочини", – сказав Ерік Мьозе.

За його словами, "дітей ґвалтували, катували та незаконно ув'язнювали".

У самому звіті зазначається, що розслідування справ, що стосуються сексуального та гендерно зумовленого насильства, встановило, що деякі солдати Російської Федерації скоїли такі злочини. Вік жертв сексуального та гендерно зумовленого насильства сягав від чотирьох до 82 років.

Спільні елементи воєнних злочинів включають попереднє затримання жертв та видимі ознаки страти, такі як зв’язані за спиною руки, вогнепальні поранення в голову та перерізані горла.

"Ми були вражені великою кількістю страт у районах, які ми відвідали. Зараз комісія розслідує такі смерті в 16 містах і селищах", — додав Мьозе.

Команда комісії для розслідування воєнних злочинів в Україні документує "достовірні заяви щодо багатьох інших випадків страт".

Далі комісія розглядатиме ймовірні випадки примусової передачі та усиновлення дітей з України.

Розслідування комісії ООН проводилося в Києві, Чернігові, Харкові та Сумах. Було відвідано 27 місць і опитано понад 150 жертв і свідків.

Ерік Мьозе також розглянув два випадки жорстокого поводження з російськими військовополоненими солдатами з боку українських військових.

Що відомо

Читайте також

"Війна оголює нерви". Перша леді Олена Зеленська виступила на глобальному саміт Генасамблеї ООН

Місія ООН зі встановлення фактів трагедії в Оленівці готова до розгортання, але потрібні гарантії безпеки — генсек ООН

Іранські дрони на озброєнні РФ та початок "референдумів". 212-й день війни. Онлайн

На початок