У вересні комісія ООН надасть перший звіт про порушення РФ прав людини в Україні

У вересні комісія ООН надасть перший звіт про порушення РФ прав людини в Україні

У вересні комісія ООН надасть перший звіт про порушення РФ прав людини в Україні
. Наталя плаче у своєму саду в Бучі. Її чоловік і племінник були вбиті російськими військами. 4 квітня 2022 р. Фото: АР

У вересні очікується перший проміжний звіт незалежної комісії ООН про порушення військами РФ прав людини в Україні. Про це на брифінгу 15 червня повідомив голова комісії Ерік Мьозе, передають кореспонденти Суспільного. Наступного року комісія планує представити остаточний звіт.

“На цьому етапі не можемо визначити правового визначення подій. Однак інформація з відвіданих місць може підтвердити думку про порушення міжнародних прав людини. В Бучі і Ірпені комісія отримала інформацію про вбивства цивільних, а також про напади на цивільні об'єкти, зокрема, на на школу”, — сказав Мьозе.

За його словами, комісія має намір почути усі сторони.

“Ми контактували з російською делегацією в Женеві. Публічно ми заявили, що перша спроба була неуспішною, але ми продовжуємо розглядати це питання. Поки у нас не було контакту з російською владою, крім регіональною у Женеві”, — пояснив Мьозе.

Жасминка Джумхур, яка входить до комісії ООН, розповіла, що комісія заслухала внутрішньо переміщених людей зі сходу України.

“Від них ми чули повідомлення про насильсво, пограбування. Мародерство. Комісія розгляне всі ці звинувачення. Ми розслідуємо повідомлення про перевезення дітей в установи на окупованих територіях, а також процедури усиновлення цих дітей”, — сказала Джумхур.

За її словами, чимало дітей зникли. Але про це немає глобальних свідчень, поки неможливо отримати інформацію та підтвердження з тимчасово окупованих територій.

“Сумнівів немає. Де ці діти? Деякі кажуть, що вони були перевезені на окуповані території або території РФ. Для нас важливо комунікувати з владою РФ, щоб встановити це. Сподіваюсь що ми будемо комунікувати”, — сказала Джумхур.

Говорячи про вчинене російськими військовими сексуальне насильство, Джумхур сказала, що йдеться про попередній візит для того, щоб зібрати свідчення. Комісія продовжить збирати свідчення у наступному місяці щоб дійти до висновку.

Члени комісії ще відвідають низку українських міст, перш ніж свідчити у ООН, розповів представник комісії Пабло де Грейфф.

“Перш ніж ми свідчитимо у ООН з прав людини у вересні, ми ще відвідуватимемо міста. Сподіваємось на співпрацю усіх країн- учасниць конфлікту”, — сказав де Грейфф.

За його словами, позиція комісії — не говорити про юридичне визначення фактів.

“Але це не означає, що ми ставимо питання стосовно того, що ми бачили на локаціях. Ці масивні руйнування та історії про вбивства, це шокує, але для прийняття рішення про відповідальність працюємо наполегливо”, — сказав член комісії.

Він пояснив, що робота комісії спрямована на те, щоб сприяти притягненню до відповідальності.

“Яка саме це буде відповідальність — залежить не від роботи комісії. Стандарт збирання інформації та визначення правопорушень. Намір який за цим стоїть це притягнення до відповідальності. Визначення цих правопорушень важливо для того, щоб Україна отримала результат і він був задовільним”, — додав де Грейфф.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 112. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок