Кремль намагався применшити значення обміну полоненими з Україною — ISW

Кремль намагався применшити значення обміну полоненими з Україною — ISW

Кремль намагався применшити значення обміну полоненими з Україною — ISW
СБУ

Російська влада намагалась відсунути на другий план значення обміну полоненими з Україною через побоювання критики з боку частини російського суспільства.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Кремль, ймовірно, спробував применшити значення обміну в'язнями з Україною, який є вкрай непопулярним серед російських націоналістів і блогерів, здійснивши обмін того ж дня, коли Путін оголосив про часткову мобілізацію", — йдеться у повідомленні.

Як нагадали аналітики, 21 вересня Кремль обміняв 215 українських військовополонених, у тому числі захоплених іноземних громадян та командирів батальйону "Азов", щонайменше на 55 російських військовополонених та в'язнів, зокрема політика та олігарха Віктора Медведчука.

"Вкрай праві російські блогери розкритикували обмін і запитали, чи Кремль відмовився від "денацифікації" України, однієї із заявлених цілей російського вторгнення. Кремлівські пропагандисти широко висвітлювали захоплення та заплановане судове переслідування військовослужбовців "Азова", звинувачуючи їх у тому, що вони є українськими нацистами", — пише інститут.

При цьому інші блогери розкритикували Кремль за те, що українська сторона нібито змогли провести інформаційні операції, "дозволивши Києву маніпулювати настроями в Росії".

"Мається на увазі, що російські сили, які захопили "нацистів", повинні вбити їх, а не брати в полон, якщо вони будуть передані назад до України", — додали в ISW.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука. За словами голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов, екснардеп від "ОПЗЖ" Віктор Медведчук був потрібен ФСБ, бо через нього йшло фінансування агентів РФ.
  • До спецоперації, крім України, були долучені Польща, Саудівська Аравія, Туреччина.

Читайте також

Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі. Що відомо

Боронили Маріуполь. Що відомо про трьох іноземців в лавах ЗСУ, яких в "ДНР" засудили до страти

На початок