Чехія не видаватиме візи росіянам, які захочуть уникнути мобілізації

Чехія не видаватиме візи росіянам, які захочуть уникнути мобілізації

Чехія не видаватиме візи росіянам, які захочуть уникнути мобілізації
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський. Tomas Tkacik/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Чехія виступила проти видачі гуманітарних віз росіянам, які тікають від оголошеної російським президентом Володимиром Путіним мобілізації.

"Я розумію, що росіяни тікають від того, що викликали відчайдушні рішення Путіна. Але ті, хто тікає з країни через те, що не хоче виконувати обов’язок, запроваджений його власною державою, не відповідає умовам отримання гуманітарної візи", — цитує заяву голови чеського МЗС Яна Ліпавського видання Сeskenoviny.

Читайте також: Розкуплені авіаквитки, закриті кордони та способи ухилення від служби: як в РФ та світі реагують на мобілізацію

У Європейській комісії раніше заявили, що рішення про допуск на свою територію росіян ухвалюють держави-члени і наразі представники ЄС обговорюють, як вони діятимуть в ситуації оголошення масової мобілізації.

Крім Чехії, деякі країни Балтії також оголосили, що не надаватимуть притулок росіянам, які тікають від мобілізації. Водночас Німеччина заявила про готовність надавати притулок та міжнародний захист дезертирам з російської армії, яким у РФ загрожують репресії з боку путінського режиму.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Станом на ранок 22 вересня у РФ затримано 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
На початок