Звільнені з полону іноземці хочуть знов воювати за Україну ― представник ГУР

Звільнені з полону іноземці хочуть знов воювати за Україну ― представник ГУР

Звільнені з полону іноземці хочуть знов воювати за Україну ― представник ГУР
. Зустріч літака зі звільненими з полону іноземцями, 21 вересня. Фото: Устем Умєров/Facebook

Іноземці, яких звільнили з російського полону, після відновлення та лікування знову хочуть стати на захист України, а один з добровольців збирається повернутись і жити тут, бо закохався, розповів член координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов.

Про стан іноземців, яких звільнили в рамках обміну полоненими з РФ, він розповів в ефірі "Українського радіо". За його словами, добровольці проходитимуть реабілітацію в Саудівській Аравії.

"10 іноземних громадян. І кожен другий із них, щойно зійшовши з борту в не найкращій фізичній формі, сказав, що хоче продовжити захищати Україну", — зазначив Юсов.

Юсов додав, що звільненим треба дати час відновитись і повернутись до нормального стану, емоційного і фізичного.

"В одного з них є кохання в Україні, тому він точно збирається повертатись і жити в Україні після перемоги", — сказав він.

Представника Головного управлення розвідки зазначив, що іноземці, як і українські бійці, достеменно не знали, що відбудеться обмін. Полонені ніколи не знають, але завжди сподіваються, сказав Юсов.

"Іноземці, яких учора вивезли і посадили в літак, зрозуміли, що швидше за все це рух до хороших новин. Але до моменту літака ніхто нічого не знав. Такі процеси можуть бути по кілька разів перенесені, людей можуть посадити в автобус, а потім розвернути цей автобус назад. Тобто це дуже складний і стресовий для полонених процес, тому що він не залежить лише від української сторони. У багатьох випадках щось може зірватись", — пояснив представник розвідки.

10 іноземних громадян 21 серпня прилетіли до Саудівської Аравії в рамках масштабного обміну, який провела Україна з Росією. Загалом звільнені з полону 215 бійців, що боронили "Азовсталь" (205 з них українці). Серед десятьох іноземців-захисників ― п’ятеро громадян Великої Британії, двоє громадян Сполучених Штатів, громадянин Марокко, громадянин Швеції та громадянин Хорватії.

Юсов сказав, що у цій операції звільнення з полону були задіяни уряди багатьох держав: "Україна використала всі механізми, для того щоб повернути своїх. Про це колись напишуть книги і знімуть фільми".

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 205 українська військових, з них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука. За словами голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов, екснардеп від "ОПЗЖ" Віктор Медведчук був потрібен ФСБ, бо через нього йшло фінансування агентів РФ.
  • До спецоперації, крім України, були долучені Польща, Саудівська Аравія, Туреччина.

Читайте також

Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі. Що відомо

Боронили Маріуполь. Що відомо про трьох іноземців в лавах ЗСУ, яких в "ДНР" засудили до страти

На початок