У Росії люди вийшли на протести проти мобілізації. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У Росії люди вийшли на протести проти мобілізації. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У Росії люди вийшли на протести проти мобілізації. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Поліція затримує дівчину, що вийшла на акцію протесту проти часткової мобілізіції, оголошеної президентом Росії Володимиром Путіним, 21 вересня 2022 року, Фото: АР

У Росії люди вийшли на протести проти мобілізації, яку оголосив Володимир Путін. На антивоєнні мітинги вийшли зокрема у Москві, Санкт-Петербурзі та Єкатеринбурзі. Станом на 22:12 у Росії затримано 1251 людей з 38 міст.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".

Читайте також

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

"Закон про часткову мобілізацію лише називається частковою, а дозволяє провести будь-яку" — російський журналіст

Часткова мобілізація у РФ: у Думі пояснили, навіщо її запровадили та кому вручатимуть повістки

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні

На початок