Кропивничанка оскаржує рішення суду щодо визнання недійсним договору оренди скверу "Центральний"

Кропивничанка оскаржує рішення суду щодо визнання недійсним договору оренди скверу "Центральний"

Кропивничанка оскаржує рішення суду щодо визнання недійсним договору оренди скверу "Центральний"
Суспільне Кропивницький

В Кропивницькому апеляційному суді місцева жителька Олена Резніченко оскаржує рішення Ленінського районного суду, до якого зверталась щодо визнання недійсним договору оренди скверу "Центральний". Вважає, він передавався в оренду як зелена зона рекреаційного призначення, перетворився на зону забудов, що незаконно.

Олена Резніченко вважає, рішення суду має бути скасоване. "Тому що суд, приходить до висновку, що сквер, щодо якого є спір, відноситься до земель житлової і громадської забудови. Але в генеральному плані ці землі зазначені як зелені зони загального користування. Лише рішенням міськради може встановлюватись категорія земель. На мій запит, яким рішенням міськради було встановлено, що категорія земель відноситься до житлової і громадської забудови, розпорядник цієї інформації не надав відповіді".

У сквері "Центральний" планують будувати ресторан. Торік у листопаді розпочали підготовчі роботи з реконструкції. Викорчували два дерева та розрили підземелля. Реконструкція передбачає вирубування 11 дерев. У зоні запланованого будівництва їх було 25. Після проектувальних робіт, на початку року, проєкт планували подати на державну експертизу і розпочати капітальну реконструкцію скверу. Щодо зпилення дерев і забудови скверу кропивничанка Олена Резніченко подала позов до суду.

Позивачка немає доказів того, що договір оренди недійсний, сказав представник міської ради Дмитро Татарко.

"Яким рішенням міськради дану земельну ділянку віднесено до зони рекреаційного призначення? Таких рішень міською радою не ухвалювалось взагалі. Будь-якої зміни цільового призначення не відбулось. Закон про регулювання містобудівної діяльності не встановлює цільового призначення земельних ділянок. Він встановлює функціональне призначення. Це різні поняття і судом першої інстанції це досліджено".

Кропивничанка оскаржує рішення суду щодо визнання недійсним договору оренди скверу "Центральний"
План забудови ресторану у сквері "Центральний". Суспільне Кропивницький

Представниця підприємства Вікторія Малиновська, з яким міськрада укладала договір оренди, участь у засіданні брала онлайн.

"На нашу думку, відсутні суперечності між рішенням міськради та укладеним у подальшому договором оренди. У державному земельному кадастрі внесено цільове призначення земельної ділянки – це землі житлової і громадської забудови. І в договорі зазначене таке саме цільове призначення. І позивачка не надала доказів того, що воно є протиправним, щодо зміни цільового призначення або що колись ця земельна ділянка мала функціональне призначення як рекреаційна. Було вказано у плані зонування міста і в генеральному плані міста було зазначено, що рекреаційна зона активного відпочинку. Це не цільове призначення земельної ділянки, це функціональне призначення".

Суддя кропивницького апеляційного суду Олексій Письменний оголосив у засіданні перерву. Продовжать 17 листопада.

Що відомо

  • Одноповерховий ресторан хочуть будувати на перехресті вулиць Велика Перспективна та Преображенська, у боковій частині скверу ”Центральний”. Згідно проєкту, він матиме 120 посадкових місць у залі та 100 – на терасі, лінію замовлення на автомобілі та лінію доставки.
  • Суд відхилив позов про визнання недійсним договору оренди центрального скверу в Кропивницькому.
  • У Кропивницькому продовжать роботи у сквері "Центральний". Апеляційний суд відхилив скаргу.
  • 25 жовтня кропивничанка Надія Паливода оголосила безстрокове голодування на знак протесту проти будівництва у сквері ”Центральний” ресторану. Таким чином жінка вимагала перенести будівництво в інше місце, визнати недійсним договір оренди скверу та реконструювати його, не спилюючи дерева. 1 листопада Надія Паливода припинила голодування.
  • 17 жовтня у Кропивницькому протестували проти забудови скверу ”Центральний”.
  • 16 жовтня навколо скверу ”Центральний” почали зводити будівельний паркан.
  • 28 вересня відбулось перше судове засідання у справі забудови скверу "Центральний".
На початок