Перша хвиля мобілізації може охопити до 50 тисяч росіян — Денисенко

Перша хвиля мобілізації може охопити до 50 тисяч росіян — Денисенко

Перша хвиля мобілізації може охопити до 50 тисяч росіян — Денисенко
Ілюстративне фото військовослужбовців на плацу. Фото: Getty Images

Перша хвиля оголошеної 21 вересня російським президентом часткової мобілізації, імовірно, охопить 40–50 тисяч громадян РФ. Про це радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко сказав Суспільному в ефірі єдиного телемарафону.

“300 тисяч мобілізованих — це не те, що буде одночасно з’являтися. І це не значить, що завтра на лінії зіткнення буде 300 тисяч нових бійців. В першу чергу, вони сказали, потрапляють ті, хто мають військові спеціальності. Думаю, що ця перша хвиля буде 40-50 тисяч”, — сказав Денисенко.

Перша хвиля — це всі незворотні втрати російського війська, які вони тримали на території України, зазначив посадовець.

За його словами, ключова задача росіян на цьому етапі — стабілізувати лінію фронту і не дати можливості Україні рухатися вперед.

“Будемо сподіватися, що більше не буде, тому що більше все-таки, здається, у них немає можливості їх навчати, перевчити чи навіть поселити”, — додав Денисенко.

З іншого боку, російське керівництво піднімає ставки, зазначив радник міністра внутрішніх справ. І тому велика частина виступу Путіна була присвячена ядерній зброї.

“Було сказано, що він підтримає референдуми на окупованих територіях, це буде територія Росії. І далі він визначився, що вони будуть використовувати все, що мають в своєму арсеналі, і це не блеф”, — сказав Денисенко.

Це відбувається, оскільки попередні ставки Путіна провалилися, пояснив посадовець.

“Спочатку вони були на воєнні дії на території України — армія РФ повністю провалилася. Потім на енергетичний шантаж Європи — теж йому не вдається. Тому зараз знову повертається до ядерного шантажу”, — сказав Денисенко.

Що відомо

  • Президент Росії Володимир Путін у відеозверненні оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Він повідомив, що указ вже підписаний і мобілізація починається з 21 вересня. Крім цього він заявив про підтримку "референдумів" на тимчасово окупованих територіях України, а також "попередив Захід про використання всіх можливих засобів для збереження територіальної цілісності РФ".

Читайте також

В ISW пояснили, навіщо Путіну "псевдореферендуми" і чи він оголосить загальну мобілізацію

Псевдореферендуми, звернення Путіна, Україна в ООН. 210-й день війни. Онлайн

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

"Тривожна ескалація". Як у світі реагують на останні заяви Путіна про війну в Україні

На початок