Уряд дозволив українцям купувати військові облігації через "Дію"

Уряд дозволив українцям купувати військові облігації через "Дію"

Уряд дозволив українцям купувати військові облігації через "Дію"
. Фото: thedigital.gov.ua

Кабінет міністрів під час засідання 16 вересня схвалив постанову про порядок придбання облігацій внутрішньої державної позики "Військові облігації"засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Про це повідомив представник Верховної ради в Кабінеті міністрів Тарас Мельничук. На початку засідання це рішення анонсував прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він також зазначив, що за час повномасштабного вторгнення РФ в Україну український бізнес та громадяни придбали військових облігацій (ОВДПОблігації внутрішніх державних позик України) на понад 100 млрд гривень для підтримки державного бюджету.

Ухвалена постанова дасть можливість кожному українцю старше 18 років просто і зручно придбати військові облігації через Дію". Для цього буде необхідно заповнити просту заявку, обрати вид військових облігацій і придбати їх, аби підтримати обороноздатність України.

Що таке військові облігації

Військові облігації — це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, доступний для громадян, бізнесу та іноземних інвесторів.

Кошти від облігацій, залучені в Державний бюджет України, використовуються на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану - соціальні та оборонні.

Кожен вівторок Мінфін проводить аукціони з продажу військових ОВДП. Купити військові облігації може кожен охочий у банків-первинних дилерів та ліцензованих брокерів. Більш докладно дізнатися про механізм придбання військових облігацій можна на спеціальному сайті Міністерства фінансів.

Читайте також

Група країн-кредиторів відтермінувала боргові виплати України до кінця 2023 року

Що відбувається із зовнішнім боргом України. Пояснює радник президента з економічних питань

Україна отримала $18 млрд допомоги від партнерів, але це не покриває дефіцит — Марченко

Велике оновлення Дії: які сервіси стануть доступні українцям

На початок