Велике оновлення Дії: які сервіси стануть доступні українцям

Велике оновлення Дії: які сервіси стануть доступні українцям

Велике оновлення Дії: які сервіси стануть доступні українцям
. Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, Фото: Павло Бахмут / Getty Images

Велике оновлення у єдиному порталі державних послуг Дія. З 31 серпня українцям будуть доступні нові сервіси: електронні пенсійні посвідчення, посвідка на постійне та тимчасове проживання — новий сервіс для іноземців; як поділитися правом на користування власним авто; англомовні документи — сервіс для користування за кордоном.

Про оновлення розповів віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на пресбрифінгу, 31 серпня.

Пенсійне посвідчення

Пенсійне посвідчення буде відображатися у людей за віком, які вже вийшли на пенсію. Для жінок від 55 років, для чоловіків від 60 років, документ буде "підтягуватися" автоматично при авторизації.

В міністерстві розробили спеціальні пенсійні документи для людей з інвалідністю.

"Наприклад люди, які отримали інвалідність або втрату годувальника і т.д. Тут треба буде зробити запит на цей документ в окремому меню в Дії, завдяки якому можна отримати документи, наприклад, свідоцтво про народження зробити запит, так само можна подати запит на цей документ", — пояснив міністр.

В Дії будуть відображатися пенсійні посвідчення, видані після 2014 року, таких в Україні станом на сьогодні — 6 млн 300 тисяч.

"Але якщо є пенсійне "посвідчення-книжечка" його потрібно буде оновити і можна вже звернутися до пенсійного фонду, отримати верифікувати своє пенсійне посвідчення, отримати нове, і одразу ви будете в новому реєстрі, зможете використовувати також пенсійне в Дії. Також ці документи можна перевірити через QR-код в режимі реального часу йде запит до реєстру", — додав Федоров.

Посвідка на постійне та тимчасове проживання

Посвідка — це основний документ для іноземців, які проживають в Україні. З його допомогою громадяни інших країн отримують державні послуги. Станом на сьогодні Україною видано більше ніж 200 тисяч посвідок на проживання. Посвідок на тимчасове проживання — понад 130 тисяч, на постійне — більш ніж 70 тисяч.

"Тепер ми відцифрували цю послугу і вона доступна в застосунку, якщо після 2018 року була видана посвідка, та якщо у людини є податковий номер. Тепер іноземцям в Україні не потрібно носити з собою пластиковий документ. Вони можуть у всіх життєвих ситуаціях використовувати документ в Дії", — розповів міністр.

Іноземці з посвідками на проживання, будуть мати можливість згенерувати Дія-підпис в застосунку Дія.

"Це відкриває для них можливість доторкнутися до онлайн-послуг в Україні", — додав Федоров говорячи про те, що такий крок матиме іміджевий результат для України.

Переклад документів

У Дії з'явилась нова функція — документ англійською мовою. Йдеться про закордонний паспорт, водійські посвідчення та технічний паспорт на авто. Права та техпаспорт отримали міжнародне кодування, яке використовується в ЄС, США, Канаді. Це означає, що тепер українці, які знаходяться за кордоном, зможуть перекласти "в один клік" документ на англійську й показувати його в різних життєвих ситуаціях.

"Кілька днів тому в мене була зустріч з польським колегою, він займається цифровізацією в Польщі, і ми запускаємо унікальну для ЄС послугу, коли транскордонна взаємодія між застосунками, коли українці можуть "пошерити" в польський застосунок, в умовну "польську Дію" водійське посвідчення і технічний паспорт на авто онлайн, щоб можна було використовувати українцям. Використовуючи польський застосунок з послугами — використовувати наші документи. Він зовсім скоро запуститься", — розповів міністр.

Як поділитися правом на користування власним авто

Дія надає змогу "шерити" технічний паспорт одного водія іншому, використовуючи QR-код, або лінк.

"Ми побачили, що виникає багато життєвих ситуацій, коли родини роз’єдналися під час війни, виїхали мами з дитинкою, наприклад, і не взяли з собою документ, тепер його можна "пошерити" віддалено, зробити це онлайн, використовуючи технологію в Дії. Належний користувач офіційно буде нести відповідальність за авто, коли ним керуватиме. Ми робимо копію технічного паспорта, даючи всю відповідальність іншій людині, щоб вона керувала вашим авто", — розповів Федоров.

Він зазначив, що штрафи за порушення правил дорожнього руху отримуватиме та людина, що й порушила правила. Крім того, міністерство відновило штрафи в застосунку.

Окремо, в Мінцифри анонсували нові послуги.

Запуск військових облігацій

"Буде можливість підтримати ЗСУ, купити облігації, і це такий певний депозит, ви зможете потім забрати свої кошти навіть у відсоток додатковий, але за цей час ви дуже допоможете ЗСУ, тому ми працюємо над цією послугою", — розповів Федоров.

Виїзд дитини за кордон

Послуга готова на 90%, проте для остаточного запуску потрібна підтримка Верховної Ради.

"Ми хочемо також у кілька кліків без нотаріусів надати можливість одному з батьків зробити дозвіл для іншого члена родини випустити родину за кордон разом з нею. Зараз ця послуга буде онлайн, якщо Верховна Рада проголосує, але в нас там 90% готовності щодо цієї послуги", — зазначив міністр.

Доступна іпотека

Послугу планують запустити з 1 жовтня.

"Це взагалі зміна філософії щодо отримання іпотеки, не буде ходіння по банках, збирання документів, телефонування всім, кому можливо, щоб щось підтвердити, ви просто за кілька кліків відправляєте інформацію, щоб "пошерити" в банківську установу і отримуєте відповідь, на яку суму ви можете отримати іпотеку", — підсумував Федоров.

Читайте також

У "Дії" з'являться військові облігації та ще близько 10 нових продуктів — Федоров

Федоров розповів, як у "Дії" можна буде отримати пільгову іпотеку

Е-пенсійний та е-посвідка: в "Дії" запустили тестування двох нових продуктів

На початок