Україна отримала $18 млрд допомоги від партнерів, але це не покриває дефіцит — Марченко

Україна отримала $18 млрд допомоги від партнерів, але це не покриває дефіцит — Марченко

Україна отримала $18 млрд допомоги від партнерів, але це не покриває дефіцит — Марченко
.

З початку повномасштабного вторгнення РФ Україні вдалося залучити майже 18 млрд доларів пільгового фінансування, однак ця сума не покриває щомісячний дефіцит у 5 млрд доларів.

Міністр фінансів Сергій Марченко виступив онлайн на International Monetary Conference 2022 на тему “Потреби України на відновлення”, повідомляє сайт міністерства.

За словами Марченка, уряд витримав перший шок, спричинений вторгненням 24 лютого. Усі державні інститути продовжили повноцінну роботу, фінансовий сектор зберіг ліквідність та капіталізацію.

"У період воєнного стану Уряд фінансує лише критично необхідні видатки, зокрема армію, виплачує пенсії, зарплати вчителям і медичним працівникам, а також усі соціальні та гуманітарні потреби", - зазначається у повідомленні.

З 24 лютого Мінфін залучав міжнародні кошти для подолання наслідків війни. Загальний обсяг пільгового фінансування складає майже 18 млрд доларів. Ключові донори: США, Канада, Великобританія, Японія, Франція, Італія. "Але щомісячний дефіцит у 5 млрд доларів так і не був повністю профінансований", - відзначають у Міністерстві фінансів.

У серпні 2022 року відбулися тритижневі переговори з інвесторами щодо внесення змін до умов випуску всіх облігацій зовнішніх державних позик та державних деривативів України. Перемовини пройшли успішно. "З серпня 2022 року по серпень 2024 року близько 5,9 мільярдів доларів США буде заощаджено на інші важливі бюджетні цілі", — повідомляє Мінфін.

Що відомо

  • Станом на 9 вересня 2022 року на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Ця сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації звіту "Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення" який розроблявся урядом спільно з ЄС і Світовим банком. 3 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна домовилась зі своїми західними партнерами про підтримку на загальну суму у 29 мільярдів доларів.
  • У серпні 2022 року до загального фонду державного бюджету України надійшло 204,6 млрд гривень, а фактичний дефіцит державного бюджету становив 5,4 млрд грн. Про це повідомляє Мінфін.
  • З березня по липень, за даними Нацбанку, Україна отримала від міжнародних партнерів 12,7 мільярдів доларів США. З них $7,2 млрд. кредитів та $5,5 млрд грантів (грошей, які не доведеться повертати). У липні — Україна отримала приблизно 2,7 млрд дол. іноземного фінансування (1,7 млрд дол. гранту від Сполучених Штатів дані плюс 1 млрд євро гранту від Німеччини), у червні — 3,8 млрд дол., у травні — 1,5 млрд дол., у квітні — 1,6 млд дол., у березні — 3,2 млд дол. Плюс рекордні надходження за серпень — приблизно 4,7 мільярди доларів.
На початок