Росія втратила танкову армію, яку готували для війни з НАТО — британська розвідка

Росія втратила танкову армію, яку готували для війни з НАТО — британська розвідка

Росія втратила танкову армію, яку готували для війни з НАТО — британська розвідка
10 вересня 2022 року, російська військова техніка в Балаклії, Харківська область (Фото Хуана Баретто / Getty Images)

Збройні сили України на Харківщині розбили 1 Гвардійську танкову армію (ГТА) Росії, яка входила у Західний військовий округ та була одним із найбільш боєздатних російських підрозділів.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.

У повідомленні зазначається, що в результаті війни в Україні, зокрема контрнаступу ЗСУ на Харківщині, армія остаточно втратила боєздатність, а її рештки були виведені з української території.

"1 ГТА зазнала тяжких втрат на початковому етапі вторгнення і не була повністю відновлена до початку контрнаступу українських військ у Харківській області", — йдеться у дописі.

У британському Міноборони зазначили, що 1 Гвардійська танкова армія — це елітне військове об'єднання, яке створювалося для протистояння з НАТО. На її відновлення Росія, скоріше за все, втратить роки.

"Оскільки 1 ГТА та інші формування Західного військового округу серйозно деградували, сили Росії, призначені для протидії НАТО, серйозно ослаблені. Імовірно, Росії знадобляться роки, щоб відновити цей потенціал", — підкреслили у відомстві.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Збройні сили України у вересні почали контрнаступальні дії на кількох напрямках, зокрема на півночі та півдні. Продовжується звільнення населених пунктів від російських загарбників на Донеччині, Харківщині та Херсонщині.
  • Зокрема ЗСУ просунулися на різних ділянках Херсонщини від чотирьох до кількадесят кілометрів. Звільнили площі близько 500 квадратних кілометрів.
  • Також на Донецькому напрямку українські воїни підняли Державні прапори в Кам’янці, Богородичному, Ізюмі, Осколі та в інших населених пунктах.
  • На Харківщині ЗСУ вдалося вийти на держкордон та відігнати окупантів з понад 30 населених пунктів.
  • За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), російські військові не можуть укріпити нову лінію фронту на тлі українського контрнаступу, відчуваючи проблеми із моральним духом особового складу, а також із логістикою.

На початок