Відкриття театрального сезону у Кропивницькому. Які підготували прем'єри

Відкриття театрального сезону у Кропивницькому. Які підготували прем'єри

Відкриття театрального сезону у Кропивницькому. Які підготували прем'єри

"Ми не маємо права під час війни закрити театр, він потрібен глядачу як ніколи" – вважає виконувачка обов’язків директорка-художнього керівника театру Лілія Козак. Суспільне розповість, які прем’єрні вистави готують в театрі імені Марка Кропивницького у свій 140 театральний сезон.

Що відомо: Кіровоградський театр імені Марка Кропивницького 11 вересня відкрив 140-й театральний сезон рок-оперою "Кохання панночки"

У театрі підготували дві прем'єри. Одна з них – спектакль "Ціна життя" за п’єсою чеського письменника Карела Чапека, розповів режисер-постановник Сергій Курчев.

"Ця історія про країну, яку розривали політичні чвари. Вони ослаблювали країну і це все призвело до війни. І нині дилема – це, коли мама повинна зробити свій вибір: чи відправляти їй молодшого сина на війну".

Тривалість вистави майже дві години. Беруть участь вісім акторів – дві жіночі ролі – матері і берегині, п’ятеро синів і батько.

"Я граю батька, він військовий офіцер-кавалерист, – говорить актор Олександр Ярошенко. – Він такий натхненний в своїй професії, прагне служити вірою, правдою своєму народу, королю, прапору".

"Буду виконувати дві ролі: берегині і матері, – розповіла акторка Інна Дорошенко. – Кожне слово в цій виставі – це крик душі, це крик кожної матері".

Готують ще одну прем’єру, про яку поки не розповідають, сказала Лілія Козак.

"На вересень ми плануємо показувати три театральні вистави щонеділі, але в той же час орієнтуємося на те, що відбувається навколо нас. Якщо ситуація буде більш-менш спокійною – працюємо. Якщо загостриться, будемо намагатись убезпечити персонал і глядачів".

Глядачі та працівники театру під час повітряної тривоги будуть йти в укриття. В доступності є три сховища, розташовані за 150-500 метрів від будівлі.

Через воєнний стан, в театрі призупинили показ вистав для дітей.

Читайте також

  • У серпні 2021 року Кропивницький театр додав до репертуару виставу, матеріалом для якої стали інтерв’ю з бійцями 3-го полку спецпризначення імені Святослава Хороброго. Вона має назву "Іду за вас".
  • Восени 2021 року вдруге не обрали директора театру. Чому так сталося
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок