Переселенці, зниклі та тренінги з медицини. Чим займається Кіровоградська організація Червоного Хреста

Переселенці, зниклі та тренінги з медицини. Чим займається Кіровоградська організація Червоного Хреста

Переселенці, зниклі та тренінги з медицини. Чим займається Кіровоградська організація Червоного Хреста
Товариство Червоного Хреста

Про роботу Кіровоградського обласного осередку Товариства Червоного Хреста розповів його голова Валерій Юрченко. Це допомога переселенцям, пошук зниклих та тренінги з надання першої медичної допомоги.

Організація Товариства Червоного Хреста за своїм статутом має на меті долати гуманітарні кризи, розповідає Валерій Юрченко. Обласний підрозділ є відгалуженням Національного Товариства України, яке, в свою чергу є частиною міжнародної організації зі штаб-квартирою в Женеві.

Представники міжнародної структури займаються міжнародними питаннями, як, наприклад, допомога військовополоненим. "Багато хто цього не розуміє, і ми – представники національної, не міжнародної ланки отримуємо критику і зауваження, нам навіть кинули рідину для підпалу на двері, через ту ситуацію, яка склалась в Оленівці", – розповів Валерій Юрченко та пояснив, чим займаються.

Переселенці

В області – більше 100 тисяч переселенців. Від Червоного Хреста вони отримують продукти харчування, засоби гігієни, постільну білизну, одяг та взуття, дитяче харчування, підгузки, спальні мішки, розкладачки тощо.

Представники організації зустрічають евакуаційні потяги зі сходу та відразу на вокзалі дають кожному– і дітям і дорослим продуктовий набір.

Вміст продуктових наборів змінюється. Нині формують пакунки на сім'ю з трьох осіб на 11 кілограм, на більшу родину – 14 кілограм продуктів. До пакету продуктів окремо додають засоби гігієни, в тому числі підгузки та дитяче харчування.

Була практика надавати допомогу через ваучери. Їх можна було використати в продуктовому супермаркеті та магазині непродовольчих товарів. На місяць людина отримувала 2200 гривень три місяці поспіль. Видавали такі ваучери вразливим категоріям людей – сім'ям, які мають родичів з інвалідністю, людям 65+ тощо. Таких ваучерів видали на 16 мільйонів гривень.

Нині переселенці можуть записатися по телефону в чергу, та прийти отримати допомогу за викликом.

Найбільше людей прийшли по допомогу 5 травня – більше тисячі людей. Нині в день звертаються 100-120 людей.

Всього за 200 днів війни надали допомоги на суму більше 50 мільйонів гривень.

Служба розшуку

З травня місяця відкрили більше 120 справ з пошуку зниклих. На обласному рівні формують матеріали, до розшуку долучаються міжнародні структури Червоного Хреста.

Заняття з навчання надання першої медичної допомоги

В товаристві мають інструкторів, манекени, розроблені програми навчання, які розраховані на будь-який вік – включно на школярів. Замовити тренінг може кожен охочий.

З усіма питаннями звертатись за адресою: вулиця Гоголя, 98. Телефон 099 422 96 60

Що відомо

Червоний Хрест — некомерційна благодійна організація. Організовує постачання гуманітарної допомоги в період проведення бойових дій та у мирний час, бере участь у наданні міжнародної підтримки в разі катастроф і стихійних лих, забезпечує всім необхідним представників найменш захищених людей.

Читайте також

  • Через війну в Україні покидала домівку двічі. Історія лікарки з Луганщини, яка живе у Кропивницькому
  • Харківський інститут протезування у Кропивницькому: реабілітацію пройшли понад 100 пацієнтів
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок