"Червоний Хрест" є нейтральною організацією, що обмежена Женевськими конвенціями і діє тільки згідно з міжнародним гуманітарним правом, тож не може гарантувати безпеку військовополонених.
Про це у коментарі Суспільному заявив речник міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Олександр Власенко.
"Як нейтральний посередник, ми сприяли безпечному виходу комбатантів з території комбінату “Азовсталь” і ми забезпечували це, взаємодіючи зі сторонами конфлікту. Далі російська сторона несе за них відповідальність, знову ж таки, згідно з Женевськими конвенціями", — зазначив Власенко.
За його словами, Червоний Хрест не гарантував безпеку військовополонених після їхнього потрапляння до рук протилежної сторони, оскільки це поза межами можливостей та мандату організації.
"Ми не можемо знаходитися в тому місці 24/7 і перебувати разом з ними", — сказав Власенко.
Раніше в МКЧХ заявили, що лише сторони конфлікту можуть гарантувати безпеку військовополонених.
Натомість речник організації повідомив, що "Червоний Хрест" сам зареєстрував дані полонених українців, коли вони виходили з "Азовсталі", і тепер ця інформація доступна для родичів. Саме в цьому, за словами Власенка, була роль нейтрального посередника.
Щодо допуску представників "Червоного Хреста" на територію Оленівки, Власенко заявив, що переговори ще ведуться, і він не хотів би розкривати нюансів, адже це може нашкодити.
"Ми хочемо потрапити до всіх: до поранених, ми хочемо побачити тіла загиблих і ми хочемо бачити тих, хто залишився живий. Можливо, вони знаходяться в різних місцях (медичних закладах — ред.) Якщо вони всі перебувають в Оленівці, отже ми хочемо потрапити до Оленівки. Але ми ведемо переговори, щодо того, щоб потрапити до цих людей і побачити цих людей", — уточнив речник МКЧХ.
Станом на 1 серпня повідомлялось, що Росія досі не надала доступ до колонії в Оленівці представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Що відомо
- Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників. За даними Офісу генпрокурора України, поранення дістали 130 людей.
- Колишній командир полку "Азов", капітан та офіцер Сил спеціальних Операцій Збройних сил України Максим Жорін 2 серпня повідомив Суспільному, що особи частини загиблих під час вибуху вдалось встановити.
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш 3 серпня повідомив, що ООН запускає "місію по встановленню фактів" трагедії в Оленівській колонії.
Читайте також
РФ готувалась до атаки по Оленівці та поховання загиблих заздалегідь — Bellingcat
Наявні докази більше підтверджують заяву України, ніж РФ — ISW про напад на полонених в Оленівці
Maxar опублікувала супутникові знімки до та після вибуху колонії в Оленівці
Ексбранка Оленівської колонії розповіла про умови утримання українських полонених
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу