"Довженко-Центр" святкуватиме день народження особливим кінопоказом

"Довженко-Центр" святкуватиме день народження особливим кінопоказом

"Довженко-Центр" святкуватиме день народження особливим кінопоказом
Фото: Довженко-Центр

9 вересня, у переддень Дня кіно, відзначають день народження "Довженко-Центру", якому у 2022 році виповнюється 28 років. Інституція повідомила про це у Facebook.

"Такого дня народження у нас ще не було. А оскільки обставини вчать цінувати кожен день, хай і в скрутні часи станеться Свято", – пишуть у дописі.

У Довженко-холі покажуть комедію "Свині завжди свині" у живому музичному супроводі Українського імпровізаційного оркестру за участі Альберта Цукренка ("Хаммерман Знищує Віруси").

"Свині завжди свині" (1931) Ханана Шмаїна – динамічна німа комедія, в якій водночас висміюються радянський бюрократизм, доведений до абсурду цілковитим безладом та саботажем формалізм, міщанство та провінціалізм, далекі від історичних викликів доби. Фільм Шмаїна довгий час вважався втраченим, але у 2015 році був віднайдений у німецькому Бундесархіві та повернутий у колекцію "Довженко-Центру".

"Довженко-Центр" святкуватиме день народження особливим кінопоказом
Фото: Довженко-Центр/Facebook

Також Центр збирає 25 тисяч підписів на підтримку петиції щодо скасування реорганізації інституції, наказ про яку 17 серпня видало Держкіно. Співробітники зазначають, що це фактично означає ліквідацію національного кіноархіву. Держкіно говорить про створення трьох інших юридичних осіб: ДП "Українська анімаційна студія", ДУ "Науковий центр кінематографії України" та ДП "Національний центр Олександра Довженка".

Чимало українських культурних установ закликають скасувати цей наказ, до них також долучилась і Польська кіноакадемія.

Більше про ситуацію навколо Довженко-Центру

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок