9 вересня, у переддень Дня кіно, відзначають день народження "Довженко-Центру", якому у 2022 році виповнюється 28 років. Інституція повідомила про це у Facebook.
"Такого дня народження у нас ще не було. А оскільки обставини вчать цінувати кожен день, хай і в скрутні часи станеться Свято", – пишуть у дописі.
У Довженко-холі покажуть комедію "Свині завжди свині" у живому музичному супроводі Українського імпровізаційного оркестру за участі Альберта Цукренка ("Хаммерман Знищує Віруси").
"Свині завжди свині" (1931) Ханана Шмаїна – динамічна німа комедія, в якій водночас висміюються радянський бюрократизм, доведений до абсурду цілковитим безладом та саботажем формалізм, міщанство та провінціалізм, далекі від історичних викликів доби. Фільм Шмаїна довгий час вважався втраченим, але у 2015 році був віднайдений у німецькому Бундесархіві та повернутий у колекцію "Довженко-Центру".

Також Центр збирає 25 тисяч підписів на підтримку петиції щодо скасування реорганізації інституції, наказ про яку 17 серпня видало Держкіно. Співробітники зазначають, що це фактично означає ліквідацію національного кіноархіву. Держкіно говорить про створення трьох інших юридичних осіб: ДП "Українська анімаційна студія", ДУ "Науковий центр кінематографії України" та ДП "Національний центр Олександра Довженка".
Чимало українських культурних установ закликають скасувати цей наказ, до них також долучилась і Польська кіноакадемія.
Більше про ситуацію навколо Довженко-Центру
- "Кортіло якнайшвидше знищити інституцію": ексдиректор Довженко-Центру відреагував на новину про реорганізацію інституції
- "Хірургічне втручання в тіло живої людини". Що відбувається з "Довженко-Центром" і до чого тут забудова й анімація
- "У статуті зазначено, що підприємство є закладом культури": Держкіно пояснило наказ про реорганізацію "Довженко-Центру"
- Спочатку Держкіно, тепер УКФ. Чи справді влада перетягує контроль над культурними інституціями
Читайте нас у Facebook та Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!