У Дніпрі від початку повномасштабної війни працює організація "Восток SOS". Її члени вивозять з-під обстрілів людей з інвалідністю та літніх людей, які самі не в змозі дістатися до евакуаційного потягу, розповів Суспільному координатор евакуації Ярослав Корнієнко.
Евакуацією Ярослав займається з березня. Спочатку, каже, людей вивозили з Луганщини, згодом – і з Донеччини. Нині евакуюють і з Нікополя, вивозять з-під обстрілів приблизно по 10 людей щодня.
"Ми почали з двох людей. Сиділи за одним столом, мали телефони, у нас нічого не було окрім бажання та ресурсу, який давала організація. Зараз у нас є кілька екіпажів, "гаряча" лінія працює для нас, збираючи заявки", – розповів він.
У серпні організація "Восток SOS" вивезла майже пів тисячі людей з-під обстрілів. Зараз, каже Ярослав, потік трохи спав, проте очікують на нову хвилю після настання холодів.
Волонтери допомагають переселенцям дістатися до родичів або тимчасово влаштовують їх у геріатричні пансіонати, каже керівниця центру допомоги врятованим Вікторія Федотова.
"Гуманітарна допомога – це не єдине, що отримують люди. Це і соціальний супровід, і оплата документів, які були втрачені, згоріли на пожежах. Це ліки, консультації лікарів профільних, психологів, як дитячих, так і дорослих", – розповіла вона.

Усім переселенцям пропонують задокументувати злочини, які вчинила російська армія. Розповіді записують на диктофон, додають фото та відео, говорить документатор "Восток SOS" Микита Біляков.
"Зруйноване житло, обстріли інфраструктури, житлових будинків, викрадення, сексуальне насилля, мародерство... Іноді люди закривають себе від цієї історії. Приходять до нас, знову це згадують, переживають", – розповів він.
Отриману інформацію з дозволу переселенців "Восток SOS" передає до правоохоронців. Також в організації працює юрист, тож люди можуть подати позов до Європейського суду з прав людини й розраховувати на компенсацію.
Авторка – Софія Москаленко
Читайте також
"Мрію повернутися додому, в рідний український Сєвєродонецьк". Історія волонтерки Червоного Хреста
"Тікав під обстрілами з окупації". Історія волонтера, який виїхав до Дніпра з Лисичанська
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро