Блінкен несподівано прибув до Києва і оголосив про ще $2 млрд військової допомоги США

Блінкен несподівано прибув до Києва і оголосив про ще $2 млрд військової допомоги США

Доповнено
Блінкен несподівано прибув до Києва і оголосив про ще $2 млрд військової допомоги США
. Держсекретар США Ентоні Блінкен у Києві 8 вересня 2022 року. Фото: Associated Press

Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до Києва з неанонсованим візитом і оголосив про нову велику військову допомогу США для України та інших європейських країн. Про це повідомляє АР.

Речник Офісу президента Сергій Никифоров підтвердив Суспільному візит Блінкена. За його словами, планується зустріч держсекретаря США з президентом Володимиром Зеленським.

Як зазначає АР, на зустрічах з українськими високопосадовцями Блінкен заявив, що адміністрація Байдена надасть Україні та 18 її сусідам, включаючи членів НАТО і регіональних партнерів з безпеки, "найбільш потенційно схильних до ризику майбутньої російської агресії" 2 мільярди доларів у вигляді довгострокового іноземного військового фінансування.

Це додаткова допомога, окрім пакета важкого озброєння, боєприпасів та бронетехніки вартістю 675 млн доларів лише для України, про який міністр оборони США Ллойд Остін оголосив раніше в Рамштайні.

The New York Times зазначає, що візит Блінкена до України став другим після вторгнення Росії 24 лютого. Державний департамент не розкривав публічно його поїздку заздалегідь з міркувань безпеки.

За інформацією видання, що станом на сьогодні сукупна допомога США Україні після вторгнення РФ 24 лютого становить 13,5 мільярдів доларів.

Що відомо

На початку вересня стало відомо, що президент США Джозеф Байден звернеться до Конгресу із запитом про екстрене фінансування для України у розмірі 11,7 мільярда доларів, які спрямують на збройну допомогу та бюджетну підтримку держави. Запит на фінансування буде подано до завершення поточного фінансового року, який спливає 30 вересня.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 197. Текстовий онлайн

На початок