НАБУ відкрило провадження щодо заступника голови Верховного Суду з паспортом РФ – нардеп

НАБУ відкрило провадження щодо заступника голови Верховного Суду з паспортом РФ – нардеп

НАБУ відкрило провадження щодо заступника голови Верховного Суду з паспортом РФ – нардеп
Фото: Facebook / Верховний Суд України

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження та розпочало досудове розслідування щодо заступника голови Верховного Суду, голови Касаційного господарського суду Богдана Львова.

Про це написав у Facebook народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Юрчишин.

"Розслідування відкрито щодо ймовірних фактів незадекларованої нерухомості. У судді Богдан Львова знайшли російське громадянство та незадеклароване майно в Москві", – написав Юрчишин.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 366-2 КК (Декларування недостовірної інформації – ред.). Якщо буде доведено, що задеклароване суддею майно різниться з реальними сумами на цифру в понад 5 мільйонів 200 тисяч гривень — суддя Львов може отримати штраф від 68 до 85 тисяч грн або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, а також можливе позбавлення волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років

Що відомо

  • "Схеми" 15 вересня оприлюднили розслідування, де наводять докази, що суддя Верховного Суду, очільник Касаційного господарського суду, заступник голови Верховного Суду Богдан Львов під час конкурсу на посаду судді ймовірно мав паспорт Російської Федерації. Голова Верховного Суду Всеволод Князєв заявляє, що вже звернувся до СБУ з проханням перевірити факти і повідомити йому, чи правдиві вони.
  • Богдан Львов, який з 2017 року очолює Касаційний господарський суд ВС, спростовує звинувачення і заявляє, що недостовірну інформацію поширюють, аби його дискредитувати. Інформацію, заявляє він, дізнався під час інтерв’ю з журналістами. "Жодного випадку надання переваги Росії чи пов’язаним з нею підприємствам не було. Переконаний, що поширення недостовірної інформації стосовно мене, спрямоване на вивільнення посади голови суду (примусово чи за власним бажанням), що має полегшити вплив на результати розгляду господарських спорів з боку зацікавлених осіб", — написав він у Facebook 16 вересня. Пізніше того ж дня він повідомив, що особисто звернувся до Державного бюро рослідувань та СБУ "з приводу цієї недостовірної інформації".
  • Судді Касаційного господарського суду Верховного суду розпочали збір підписів за збори суддів, де піднімуть питання про дострокове звільнення судді Львова, повідомила суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Олена Кібенко.
  • 19 вересня відбулись збори суддів Касаційного господарського суду, де голосували за недовіру Львову і за, щоб на нього не розподіляли справи. Обидва рішення не підтримали. Отже на даний момент Львов отримуватиме справи до розгляду. Проте Всеволод Князєв розповів, що прийняв рішення закрити йому доступ до державної таємниці на час перевірки.

Читайте також

Ми отримаємо проблемні суди на найближчі 30 років, якщо реформа провалиться — Роман Маселко

На початок