"Українські газові родовища можуть відігравати для Європи стабілізуючу роль" — Зеленський

"Українські газові родовища можуть відігравати для Європи стабілізуючу роль" — Зеленський

"Українські газові родовища можуть відігравати для Європи стабілізуючу роль" — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час онлайн-виступу, 29 серпня 2022 рік, фото: Натан Лейн / Getty Images

Президент України Володимир Зеленський закликав Європу використовувати українські газові сховища, купувати вітчизняну електроенергію та інвестувати в "зелену енергетику" України.

Про це президент заявив під час свого виступу через відеозв'язок на конференції "Шельф північних морів" у Норвегії.

Президент Зеленський запевнив, що Україна може допомогти Європі подолати газову кризу.

"Разом з Україною ви можете не допустити більше цінових криз, ми маємо унікальну систему газосховищ поблизу кордону з ЄС об'ємом понад 30 млрд кубометрів", — заявив Зеленський.

Він додав, що використання газових сховищ може підтримати й українську економіку.

"Нам можна допомогти практично, використовуючи наші газосховища. Цього сезону на сьогодні в нас вільний об'єм 15 млрд кубів. Для України необхідно 3 млрд додаткового резерву, а ще 12 це може бути газ, потрібний узимку для безпеки всієї Європи", — підкреслив президент.

Зеленський нагадав, що Україна володіє родовищами природного газу, які можуть відігравати "таку ж стабілізуючу роль, як і родовища, зокрема й Норвегії".

Президент Зеленський додав, що Україна може надавати Європи й інші послуги.

"Ми готуємось збільшити експорт електрики країнам Євросоюзу, попри війну. Наша електрика значно дешевша, ніж є зараз на ринку. Ми реально можемо допомогти подолати кризу вартості життя в сусідніх з нами країнах ЄС", — заявив Володимир Зеленський.

Окремо Зеленський зазначив, що Україна — "одна з найкращих локацій для забезпечення всієї Європи "зеленою енергією", "зеленим воднем". Він зазначив, що в Україні "є все для цього".

19 серпня міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна готова допомогти ЄС не повертатися "до газового полону". За його словами, Україна готова допомогти Європі "не повторити своїх помилок", надавши свої газові сховища для зберігання європейського газу, а також замістивши своїм газопроводом потужності "Північних потоків".

Що відомо

  • 20 липня президент РФ Володимир Путін заявив, що пропускна спроможність газопроводу "Північний потік-1" може бути ще більше скорочена через повільний прогрес в обслуговуванні обладнання.
  • Із 11 по 21 липня "Північний потік-1" зупиняли на профілактику, яка включала тестування механічних компонентів та систем автоматизації.
  • 20 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала країни ЄС зменшити споживання газу на 15% та запасати ним сховища у разі повного скасування постачання його з РФ.
  • 26 липня Країни-члени Європейського Союзу офіційно погодилися на добровільне скорочення попиту на природний газ на 15% у порівнянні з їхнім середнім споживанням за останні п’ять років. Скорочення попиту діятиме впродовж року, і Єврокомісія перегляне це рішення у травні 2023 року.

Читайте також

Росія організувала "газовий шантаж", щоб тиснути на ЄС — Подоляк

На початок