ЄС має запасатися газом і скороти його споживання на 15%, щоб пережити зиму — Урсула фон дер Ляєн

ЄС має запасатися газом і скороти його споживання на 15%, щоб пережити зиму — Урсула фон дер Ляєн

ЄС має запасатися газом і скороти його споживання на 15%, щоб пережити зиму — Урсула фон дер Ляєн
Урсула фон дер Ляєн. Фото: Twitter / Ursula von der Leyen

Європейська комісія закликала країни ЄС зменшити споживання газу на 15% та запасати ним сховища у разі повного скасування постачання його з РФ.

"Росія використовує газ як зброю. Ми маємо вирішити нашу енергетичну безпеку на рівні ЄС. З пандемії ми дізналися, що якщо ми будемо діяти разом, то зможемо подолати будь-яку кризу. Тож діймо разом, щоб зменшити використання газу та забезпечити систему безпеки для всіх країн ЄС", — сказала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн

Вона закликала країни ЄС зменшити використання газу на 15%, що є еквівалентом до 45 мільярдів кубометрів. Урсула фон дер Ляєн зазначила, що зробити це можна вже взимку.

"Що ми пропонуємо? Пережити зиму, допускаючи повне відключення від російського газу. Ми повинні берегти газ, заповнювати газові сховища швидше, і щоб зробити це, ми маємо зменшити обсяги його використання", — сказала вона.

Урсула фон дер Ляєн додала, що наразі є 12 членів Союзу, які частково або повністю відрізані від постачання російського газу. Крім цього, загальна кількість російського газу в Європі зменшилася до 1\3, у порівнянні з торішніми показниками.

"Росія шантажує нас. Тому, незалежно віт того, чи відрізали ЄС лише частково або повністю, ми повинні бути готові", — наголосила президентка Єврокомісії.

Вона також повідомила, що імпорт газу з інших країн, окрім Росії, значно збільшився від початку 2022 року, до 35 мільярдів кубометрів.

"Відновлювана чиста енергія — це те, чого ми потребуємо. Крім того, що вона чиста, вона виробляється тут в ЄС і робить нас незалежними. Тут ми маємо хороші новини. З початку року ми підрахували, що у ЄС виробили додаткові 20 гігавати відновлюваної енергії, що може бути еквівалентним до 4 мільярдів кубометрів газу", — розповіла вона.

Президентка Єврокомісії також наголосила, що турбіна трубопроводу, яку відправили в Канаду, вже в дорозі назад.

"Тож приводу не постачати газ немає. До речі, потенційно також є альтернативні турбіни, які підходять. Це не одна турбіна у світі, але є ідентичні турбіни. Вона у дорозі. З часом воно буде там. Жодного приводу не доставити немає. Ми чули, як сьогодні Путін докладно розповідав про Nord Stream 1 і Nord Stream 2. Я хочу бути дуже чіткою. "Північний потік-2" навіть не сертифікований і взагалі не може працювати", — додала вона Урсула фон дер Ляєн.

Скорочення постачання газу

Російський президент Володимир Путін заявив, що пропускна здатність газопроводу "Північний потік-1", найбільшої ланки для постачання російського газу в Європу, може бути додатково знижена. Він послався на те, що це відбудеться "через повільний ремонт обладнання". При цьому він запропонував компенсувати це запуском газопроводу "Північний потік-2", який було припинено через вторгнення Росії до України.

Наразі трубопровід тимчасово припинив роботу через проведення щорічного технічного обслуговування з 11 по 21 липня. Reuters раніше писав, що, як очікується, Nord Stream відновить експорт газу відповідно до графіка, але зі зменшеною потужністю.

Путін розповів, що наступного тижня російський "Газпром" відправить на ремонт газоперекачувальний агрегат, після чого потужність "Північного потоку" знизиться до 30 мільйонів кубометрів на добу – це 1/5 від його проєктної потужності.

Російський президент також заявив, що постачання можна буде утримувати на більшому рівні, якщо Німеччина передасть Росії турбіну, яка затримувалась Канадою через санкції.

Що відомо

  • Канада, попри заперечення України, поверне Німеччині російську газову турбіну, яку Москва називає критичною для надходження природного газу до Європи.
  • Раніше “Газпром” скаржився на відсутність турбіни у своєму рішенні про скорочення потужності газопроводу “Північний потік-1”, який пролягає дном Балтійського моря до Німеччини, на 60 відсотків.
  • Німеччина не виключає, що Росія повністю припинить постачати газ у країну, через що змушена максимально скоротити споживання блакитного палива.
  • 23 червня Європарламент проголосував за план швидшого поповнення стратегічних запасів газу Європейського Союзу до наступної зими.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 147. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок